ԶԼՄ. Ռաքքայում կոալիցիայի ավիահարվածների զոհ է դարձել ավելի քան 40 խաղաղ բնակիչ
Անցած 2 օրում Ռաքքայում (Դամասկոսից 520 կմ հեռու), որը ծառայում է որպես «Իսլամական պետության» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) ահաբեկիչների ամրակետ, միջազգային կոալիցիայի ռազմաօդային ուժերի ավիահարվածների հետևանքով զոհվել է ավելի քան 40 մարդ։ Այս մասին հայտնում է Al Maydeen հեռուստաալիքը։
Հաղորդվում է, որ խաղաղ բնակիչները զոհվել են քաղաքի բնակելի թաղամասերում։ Բացի այդ, հասցվել է զգալի նյութական վնաս։
Կոալիցիայի ավիացիան աջակցություն է ցուցաբերում «Սիրիայի դեմոկրատական ուժերի» արաբա-քրդական կազմավորումներին, որոնք մարտեր են վարում ահաբեկիչների դեմ Ռաքքայի փողոցներում։

СМИ: жертвами ударов ВВС коалиции в Ракке стали свыше 40 мирных жителей
За минувшие два дня в Ракке (520 км от Дамаска), которая служит форпостом террористов из группировки «Исламское государство»  (ИГ, запрещена в РФ), в результате налетов ВВС международной коалиции под эгидой США погибли более 40 человек. Об этом в среду сообщил телеканал Al Maydeen, передает ТАСС.
По его данным, мирные жители погибли в жилых кварталах города. Кроме того, нанесен значительный материальный ущерб.
ВВС коалиции оказывают поддержку арабо-курдским формированиям из Сил демократической Сирии, которые ведут бои с террористами на улицах Ракки. Штурм этого провинциального центра на Евфрате начался 6 июня.