Սանկտ Պետերբուրգում 19,7 մլն ռուբլով վաճառվել է Ելցինի լիմուզինը
Զրահապատ Mercedes-Benz S-klasse Trasco Bremen լիմուզինը, որով Ռուսաստանի առաջին նախագահ Բորիս Ելցինը մեկնել է պաշտոնական և անձնական հանդիպումների, Սանկտ Պետերբուրգում վաճառվել է 19,7 մլն ռուբլով, ТАСС-ին հայտնել է մեքենան վաճառած ավտոսրահի նախագահը:
«Լիմուզինը 19,7 մլն ռուբլով հավաքորդի է վաճառվել», - ասել է գործակալության զրուցակիցը:
Ավելի վաղ համապատասխան հայտարարությունը հայտնվել է ավտոմեքենաների վաճառքի կայքերից մեկում: ՏԱՍՍ-ին ավտոսրահում հայտնել են, որ լիմուզինը մեծ հետաքրքրություն է առաջացրել գնորդների և լրագրողների շրջանում:
Հայտարարության համաձայն՝ ավտոմեքենան «հետին հաղորդակ ունի, ձախակողմյան ղեկ», վազքը կազմում է 60 հազար կմ: Լիմուզինը հատուկ պատվերով է պատրաստվել: Վաճառողի կարծիքով՝ ավտոմեքենան կարող է դառնալ «լավ հավաքածուի արժանի նմուշ»:
Ավելի վաղ մեկ այլ լիմուզին՝ Mercedes-Benz S-klasse III-ը (W140), որով նույնպես Ելցինն է երթևեկել, «վաճառվել է 33 մլն ռուբլով»:

Лимузин Ельцина продали в Петербурге за 19,7 млн рублей
Бронированный лимузин Mercedes-Benz S-klasse Trasco Bremen, на котором первый президент России Борис Ельцин выезжал на официальные и личные встречи, продан в Петербурге за 19,7 млн рублей. Об этом рассказал ТАСС представитель автосалона, который продал машину.
«Лимузин продан коллекционеру за 19,7 млн рублей», - сказал собеседник агентства.
Ранее соответствующее объявление появилось на одном из сайтов по продаже автомобилей. Как сообщили ТАСС в автосалоне, лимузин вызвал большой интерес среди покупателей и журналистов.
Согласно объявлению, автомобиль «не битый», имеет «задний привод, левый руль», пробег составляет 60 тыс. километров. Лимузин сделали по спецзаказу. Продавец счел, что автомобиль может стать «достойным экземпляром для хорошей коллекции».
Ранее другой лимузин Mercedes-Benz S-klasse III (W140), на котором также ездил Ельцин, «недавно был продан за 33 млн рублей».