Ոստիկանությունը պարզել է Բարսելոնայում ահաբեկչություն կատարած վարորդի ինքնությունը
Կատալոնիայի ներքին գործերի նախարարության խորհրդական Խոակիմ Ֆոռնը հաստատել է, որ Բարսելոնայի կենտրոնում հետիոտներին վրաերթի ենթարկած ֆուրգոնի ղեկին եղել է մարոկացի Յունես Աբույակուբը, հայտնում է «Интерфакс»-ը:
Կասկածյալը հետախուզման մեջ է, նրա գտնվելու վայրը հայտնի չէ, ասել է Ֆոռնը «Կատալունիա» ռադիոկայանի եթերում: Ի սկզբանե հաղորդվել էր, որ իսպանական ոստիկանությունը փնտրում Է 17-ամյա Մուսա Ուկաբիրին, որը, ինչպես ենթադրվում էր, ֆուրգոնի ղեկին է եղել Բարսելոնայում կատարված ահաբեկչական գործողություն ժամանակ:
Ուրբաթ երեկոյան հայտնի դարձավ, որ նա հարձակմանը մասնակից մյուս չորս կասկածյալների հետ միասին Կամբրիլսում ոչնչացվել է կարգի պահապանների հետ տեղի ունեցած փոխհրաձգության ընթացքում:

Установлена личность устроившего теракт в Барселоне водителя
Советник внутренних дел Каталонии Хоаким Форн подтвердил в понедельник, что за рулем фургона, совершившего наезд на пешеходов в центре Барселоны, находился марроканец Юнес Абуякуб, сообщает «Интерфакс».
Подозреваемый находится в розыске, его местонахождение не установлено, сказал Форн в эфире радиостанции «Каталунья». Изначально сообщалось, что испанская полиция ищет 17-летнего Мусу Укабира, предположительно, находившегося за рулем фургона во время теракта в Барселоне.
В пятницу вечером стало известно, что он был ликвидирован в Камбрильсе в ходе перестрелки со стражами порядка наряду с другими четырьмя подозреваемыми в причастности к нападению.