Մեսսին ուրախ է Պաուլինիոյի տեղափոխությանը «Բարսելոն»
«Բարսելոնի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին շատ ուրախ է, որ բրազիլացի կիսապաշտպան Պաուլինիոն համալրել է կատալոնական ակումբի շարքերը, հայտնում է Championat.com-ը՝ հղում անելով  Mundo Deportivo-ին:
Արգենտինացի ֆուտբոլիստը չի կասկածում, որ Պաուլինիոյի շնորհիվ նա ավելի քիչ կկատարի պաշտպանողական գործառույթներ:
Մեսսին տպավորված է եղել Պաուլինիոյի ցուցադրած խաղով` Արգենտինայի և Բրազիլիայի հավաքականների միջև ընկերական խաղում (1:0), որը կայացել է հունիսի 8-ին Ավստրալիայում:
Խաղից հետո Մեսսին և Պաուլինիոն փոխանակվել են մարզաշապիկներով, իսկ արգենտինացին իր մրցակցին ասել է, որ հույս ունի նրան տեսնել «Բարսելոնում»:

Месси очень рад переходу Паулиньо в «Барселону»
Нападающий «Барселоны» Лионель Месси очень рад, что бразильский полузащитникПаулиньо пополнил ряды каталонского клуба, сообщает Championat.com со ссылкой на Mundo Deportivo.
Аргентинский футболист не сомневается, что благодаря Паулиньо он будет меньше заниматься оборонительными функциями.
Месси был впечатлён игрой Паулиньо в товарищеском матче между национальными командами Аргентины и Бразилии (1:0), который состоялся 8 июня в Австралии.
После игры Месси с Паулиньо обменялись футболками, а аргентинец сказал своему сопернику, что надеется увидеть его защищающим цвета «Барселону».