Վարչապետը «Ռենկո» ընկերության գլխավոր տնօրենի հետ քննարկել է ՋԷԿ-ի հարակից տարածքում նոր ջերմաէլեկտրակայանի կառուցման ծրագիրը
19/09/2017 18:45
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է իտալական «Ռենկո» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ջովաննի Ռուբինիի գլխավորած պատվիրակությանը, տեղեկացնում է ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Կողմերն անդրադարձել են ս.թ. մարտի 23-ին Երևանում ՀՀ կառավարության և «Ռենկո» ընկերության միջև կնքված շրջանակային համաձայնագրի դրույթների կատարման ընթացքին, որոնք վերաբերում են Երևանի ՋԷԿ-ի հարակից տարածքում նոր ջերմաէլեկտրակայանի կառուցմանը:
Ջովաննի Ռուբինին գոհունակությամբ ընդգծել է, որ բոլոր աշխատանքներն ընթանում են ըստ ժամանակացույցի:
Կարեն Կարապետյանը կարևորել է 280 մլն դոլար արժողությամբ այս ծրագիրը՝ նշելով, որ այն մեծ նշանակություն ունի Հայաստանի էներգետիկ համակարգը էլեկտրաէներգիա արտադրող ժամանակակից և արդյունավետ հզորություններով համալրելու առումով:

Премьер-министр обсудил с гендиректором компании «Ренко» программу строительства новой теплоэлектростанции
19/09/2017 19:54
Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял сегодня делегацию во главе с генеральным директором компании «Ренко» Джованни Рубини, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Стороны обратились к реализации положений подписанного между правительством Армении и компанией «Ренко» 23-го марта этого года рамочного соглашения, которые касаются строительства новой теплоэлектростанции на территории, прилегающей к Ереванской ТЭЦ.
Джованни Рубини с удовлетворением отметил, что вес работы идут по графику.
Карен Карапетян подчеркнул важность этой программы стоимостью 280 млн. долларов, отметив, что она имеет большое значение для оснащения энергетической системы Армении современными и эффективными генерирующими мощностями.