Կառավարությունում քննարկվել են ԵՄ GSP+ համակարգի կիրառմանը վերաբերող հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի ունեցած աշխատանքային խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Եվրոպական միության «Արտոնությունների ընդհանրացված և համալրված համակարգ»-ից (GSP+) օգտվելու նպատակով Հայաստանի ստանձնած միջազգային պարտավորությունների կատարման ընթացքին առնչվող հարցեր:
Կառավարության ղեկավարին զեկուցվել է ըստ ոլորտների կատարված աշխատանքների, միջանկյալ արդյունքների և հետագա քայլերի մասին:
Վարչապետ Կարապետյանը մի շարք հանձնարարականներ է տվել պատասխանատուներին՝ համակարգված կերպով աշխատանքները շարունակելու և սահմանված ժամկետներում դրանք ավարտին հասցնելու վերաբերյալ:

В правительстве Армении обсуждались вопросы использования системы GSP+
Сегодня в ходе состоявшегося у премьер-министра Армении Карена Карапетяна рабочего совещания обсуждались вопросы, касающиеся процесса выполнения взятых на себя Арменией международных обязательств с целью использования Системы обобщенных привилегий Евросоюза (GSP+).
Главе правительства было доложено о проделанных работах по сферам, промежуточных результатах и дальнейших.
Премьер Карен Карапетян дал ряд поручений ответственным лицам относительно скоординированного продолжения работ и их завершения в установленные сроки.