Սիրիայում և Իրաքում Ադրբեջանի մոտ 900 քաղաքացի կռվում է ահաբեկիչների կողմից, նրանց մեծ մասը սպանվել է
22/09/2017 15:26
Ադրբեջանի շուրջ 900 քաղաքացի միացել է Սիրիայում և Իրաքում զինված անօրինական կազմավորումներին և ահաբեկչական կազմակերպություններին, «Интерфакс-Азербайджан»-ին հայտնել է Ադրբեջանի ազգային անվտանգության ծառայության աղբյուրը:
«Մեր տեղեկություններով Մերձավոր Արևելքում (Սիրիայում և Իրաքում) ռազմական գործողությունների սկսվելուց ի վեր Ադրբեջանի մոտ 900 քաղաքացի միացել են անօրինական զինված կազմավորումներին և ահաբեկչական կազմակերպություններին: Մենք նաև տեղեկություններ ունենք, որ նրանցից շատերը հակաահաբեկչական գործողությունների ժամանակ սպանվել են», - ասել է գործակալության զրուցակիցը:

Около 900 граждан Азербайджана воюют на стороне террористов в Сирии и Ираке, большинство из них уже убиты
22/09/2017 15:19
Порядка 900 граждан Азербайджана примкнули к незаконным вооруженным формированиям и террористическим организациям в Сирии и Ираке, заявил агентству «Интерфакс-Азербайджан» источник в Службе госбезопасности Азербайджана.
«По нашим данным, с начала боевых действий на Ближнем Востоке (в Сирии и Ираке) к незаконным вооруженным формированиям и террористическим организациям примкнуло приблизительно 900 граждан Азербайджана. Также у нас есть сведения о том, что большинство из них были убиты в ходе проведенных контртеррористических операций», - заявил собеседник агентства.