Մեքսիկայում երկրաշարժը վնասել է ավելի քան 300 շինություն
Մեքսիկայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 320-ի, նրանցից 182-ը զոհվել է Մեխիկոյում, գրել է El Universal թերթի էլեկտրոնային տարբերակը, փոխանցում է ТАСС-ը:
Մեխիկոյի կառավարության ղեկավար Միգել Անխել Մանսերան հայտնել է, որ Մեքսիկայի մայրաքաղաքի առնվազն 321 շենք լուրջ վնասվածքներ է ստացել սեպտեմբերի 19-ին տեղի ունեցած 7,1 մագնիտուդով երկրաշարժից: Մանսերայի խոսքով՝ մասնագետներն արդեն ստուգել են ավելի քան 7,6 հազար շենք և  պարզել, որ դրանց մեծ մասը պիտանի է բնակության համար:
Սև ցուցակում հայտնված շենքերում կանցկացվի նոր տեսչական ստուգում, որի արդյունքներով որոշում կընդունվի դրանք նորոգելու կամ քանդելու մասին: Տարերքի հարվածը Մեխիկոյում 40-ից ավելի շենք է ոչնչացրել:

Землетрясение серьезно повредило более 300 зданий в столице Мексики
По меньшей мере 321 здание в столице Мексики получило серьезные повреждения при землетрясении магнитудой 7,1, случившемся 19 сентября. Об этом, как пишет электронная версия газеты El Universal, сообщил в воскресенье глава правительства мегаполиса Мигель Анхель Мансера,  передает ТАСС.
К настоящему времени известно уже о 320 жертвах удара стихии, из них 182 человека погибли в Мехико.
По словам Мансеры, специалисты уже проверили свыше 7,6 тыс. зданий и установили, что большая их часть пригодна для проживания. В домах, попавших в черный список, будет проведена повторная инспекция. По ее итогам будет принято решение о том, можно ли их ремонтировать или же нужно будет сносить. Удар стихии в Мехико уничтожил более 40 зданий.