ԶԼՄ. Կրասնոդարի երկրամասում մարդակերների ընտանիք է ձերբակալվել
Ռուսաստանի քննչական կոմիտեն հաստատել է Կրասնոդարի երկրամասում մարդակերների ընտանիքի ձերբակալության լուրերը։ Այս մասին հայտնում է НТВ.ru–ն հղում անելով գերատեսչությունում իր աղբյուրներին։
Հաղորդվում է, որ մի քանի օր առաջ Կրասնոդարում կնոջ մարմնի մասերով տոպրակ և դույլ են գտել։
Այդ ժամանակ իրավապահ մարմինները ձերբակալել էին 35-ամյա մի տեղաբնակի։ Ոստիկանությունը կասկածյալին հայտնաբերել էր այն բանից հետո, երբ բանվորներից մեկը փողոցում հեռախոս էր գտել, որտեղ մարդու կտրված մարմինների նկարներ էին եղել։
Այս պահին ՔԿ աշխատակիցները հաստատել են միայն մեկ մարդու սպանության փաստը, սակայն հեռուստաալիքի տվյալներով՝ մարդակերների ընտանիքը տարածաշրջանում կարող էր հանցագործություններ կատարել 1999 թվականից ի վեր։

СМИ: На Кубани задержали семью людоедов
Следственный комитет России подтвердили факт задержания семьи людоедов в Краснодарском крае, сообщается на сайте НТВ.ru со ссылкой на источник в ведомстве.
Отмечается, что несколько дней назад на территории авиационного училища в Краснодаре были обнаружены пакет и ведро с частями женского тела.
Тогда правоохранительные органы задержали 35-летнего местного жителя. Полиции удалось выйти на подозреваемого после того, как дорожный рабочий нашел на улице телефон, где содержались фотографии с отрубленными частями человеческого тела.
К настоящему моменту сотрудники СК подтвердили убийство только одного человека, однако, по данным телеканала, семья каннибалов могла совершать преступления в регионе с 1999 года.