ՌԴ ԱԳՆ. Իրանական միջուկային գործարքից ԱՄՆ-ի դուրս գալը գլխացավանք կդառնա բոլորի համար
Իրանական միջուկային ծրագրին առնչվող Գործողությունների համատեղ համապարփակ պլանից ԱՄՆ-ի դուրս գալը կդառնա բոլորի համար գլխացավանք։ Այս մասին մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ սպառազինությունների նկատմամբ վերահսկողության և չտարածման հարցերով դեպարտամենտի տնօրեն Միխայիլ Ուլյանովը, հայտնում է ТАСС-ը:
«Եթե ամերիկացիներին ինչ-որ բան դուր չի գալիս այդ համաձայնագրում, դա դրանից հրաժարվելու պատճառ չէ։ Եթե ԱՄՆ-ը գնա այդ ուղիով, մենք բոլորս շատ գլխացավեր կունենանք», - ասել է դիվանագետը։
Ուլյանովն ընդգծել է, որ Ռուսաստանը չի խախտել Փոքր և միջին հեռահարության հրթիռների ոչնչացման մասին պայմանագիրը և չի պատրաստվում դուրս գալ դրանից։
«Զրույցը (ԱՄՆ-ի հետ) դեռևս չի ստացվում։ Ռուսաստանը պայմանագիրը չի խախտել և չի պատրաստվում դրանից դուրս գալ», - ընդգծել է նա։

МИД РФ: выход США из ядерной сделки с Ираном станет для всех головной болью
Выход США из Совместного всеобъемлющего плана действий (СВПД) по иранской ядерной программе станет для всех головной болью. Об этом на пресс-конференции во вторник заявил директор Департамента по вопросам нераспространения и контроля над вооружениями МИД РФ Михаил Ульянов, передает ТАСС.
«Если американцам что-то не нравится в этом соглашении, это не повод пускать его под откос. Если США пойдут по этому пути, у нас у всех будет много головной боли», - сказал дипломат.
Ульянов подчеркнул, что Россия не нарушала Договор о ликвидации ракет средней и меньшей дальности (ДРСМД) и не собирается выходить из него.
«Разговора (с США - прим. ТАСС) пока не получается. Россия договор не нарушала и выходить из него не собирается», - подчеркнул он.