Հորդանան գետի Արևմտյան ափին երեք իսրայելցի է սպանվել
Պաղեստինցին հրազենով իսրայելացիների վրա հարձակում է կատարել Հորդանան գետի Արևմտյան ափին՝ Երուսաղեմի մերձակայքում, զոհվել է երեք մարդ, հայտնում է ТАСС-ը՝ հղում անելով հրեական պետութան ոստիկանության մամուլի ծառայությանը:
«Հրաձգություն Խար Ադարում. ահաբեկիչը, որը պաղեստինցի բանվորների հետ միասին հասել էր բնակավայրի դարպասներին, հանել է զենքն ու կրակ բացել. երեք իսրայելացիներ սսպանվել են: Ահաբեկիչը վնասազերծված Է», - հայտարարել են ոստիկանությունում:
Պաղեստինա-իսրայելական դիմակայության գոտում բռնության ներկայիս ալիքն սկսվել Է 2015 թվականի սեպտեմբերին: Այն ժամանակվանից սառը զենքի ու հրազենի, պայթանյութի, նաև ավտոմեքենաների կիրառմամբ մի քանի հարյուր հարձակումների հետևանքով զոհվել են 50-ից ավելի իսրայելացիներ և մի քանի օտարերկրացի, ևս ավելի քան 500 մարդ վնասվածքներ են ստացել: Պաղեստինյան ԶԼՄ-ների տվյալներով՝ հարձակումներ և ահաբեկչական գործողություններ իրականացնելիս սպանվել են առնվազն 300 պաղեստինցիներ:

Трое израильтян убиты на Западном берегу
Палестинец совершил нападение с огнестрельным оружием на израильтян в поселении Хар-Адар близ Иерусалима на Западном берегу реки Иордан, три человека погибли, передает ТАСС со ссылкой на  пресс-службу полиции еврейского государства.
«Стрельба в Хар-Адаре: террорист, который добрался до ворот поселения вместе с палестинскими рабочими, вытащил оружие и открыл огонь: трое израильтян были убиты. Террорист был нейтрализован», - заявили  в полиции.
Нынешняя волна насилия в зоне палестино-израильского противостояния началась в сентябре 2015 года. С тех пор в результате нескольких сотен нападений с использованием холодного и огнестрельного оружия, взрывчатки, а также автомобилей в качестве таранов погибли более 50 израильтян и несколько иностранцев, еще более 500 человек получили ранения. По данным палестинских СМИ, при осуществлении атак и терактов были убиты не менее 300 палестинцев.