Coca-Cola HBC-ի տնօրենը մահացել է
Նախօրեին վախճանվել է Coca-Cola Hellenic Bottling Company ընկերության ղեկավար Դիմիտրիս, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով ընկերության հաղորդագրությանը:
«Coca-Cola HBC-ն այսօր խորին թախիծով հայտնում է 2017-ի հոկտեմբերի 2-ին իր ղեկավար Դիմիտրիս Լոիսի մահվան մասին», - ասված է հայտարարության մեջ:
Սեպտեմբերին հաղորդվում էր, որ Լոիսը ժամանակավորապես լքում է իր պաշտոնը առողջական խնդիրների պատճառով։
«Մենք շատ տխուր ենք Դիմիտրիսի մահվան կապակցությամբ։ Մեծ պատիվ էր նրան անձամբ ճանաչելը և տարիներ շարունակ նրա հետ աշխատելը», - ասված է Coca-Cola-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Անաստասիս Դևիդի հայտարարության մեջ։

Скончался глава Coca-Cola HBC Димитрис Лоис
Глава компании Coca-Cola Hellenic Bottling Company (Coca-Cola HBC) Димитрис Лоис скончался 2 октября, говорится в сообщении компании, передает РИА Новости.
«Coca-Cola HBC сегодня с глубокой печалью объявляет о смерти своего главы Димитриса Лоиса 2 октября 2017 года», — сообщается в релизе. В сентябре компания сообщала, что Лоис временно покинет пост главы из-за проблем со здоровьем.
«Мы глубоко опечалены известием о смерти Димитриса. Это была большая честь знать его лично и работать вместе с ним в течение многих лет», — приводятся в сообщении слова председателя совета директоров Coca-Cola HBC Анастассиса Дэвида.