Ռուսաստանում Հայաստանի մշակութային օրերի շրջանակներում մայրաքաղաքից բացի միջոցառումներ կանցկացվեն նաև Ռուսաստանի տարածաշրջաններում
09/10/2017 15:44
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի հետ բարեկամության և համագործակցության ռուսաստանյան ընկերակցության նախագահ Վիկտոր Կրիվոպուսկովին:
Հանդիպման ընթացքում Վիկտոր Կրիվոպուսկովը Հանրապետության Նախագահին ներկայացրել է իր գլխավորած կազմակերպության գործունեությունն ու առաջիկա ծրագրերը՝ մանրամասն խոսելով հատկապես առաջիկայում Ռուսաստանում Հայաստանի մշակութային օրերի կազմակերպման ուղղությամբ ձեռնարկվող աշխատանքների մասին:
Միջոցառումը կանցկացվի մշակույթի ոլորտում 2016-2018թթ. ՀՀ և ՌԴ միջև համագործակցության ծրագրի շրջանակներում: Հայաստանի հետ բարեկամության և համագործակցության ռուսաստանյան ընկերակցության նախագահը Սերժ Սարգսյանին տեղեկացրել է, որ Ռուսաստանում Հայաստանի մշակութային օրերի շրջանակներում մայրաքաղաքից բացի միջոցառումներ կանցկացվեն նաև Ռուսաստանի տարածաշրջաններում:
Նախագահը վստահեցրել է, որ Հայաստանի պետական կառավարման մարմիններն ամենայն օժանդակություն կցուցաբերեն ընկերակցությանը՝ վերոնշյալ նախաձեռնությունների իրականացման գործում:

Дни культуры Армении в России пройдут как в столице, так и в регионах РФ
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня председателя Российского общества дружбы и сотрудничества с Арменией Виктора Кривопускова.
В ходе встречи Виктор Кривопусков представил главе государства деятельность и предстоящие планы возглавляемой им организации, подробно рассказав особенно о работах, предпринимаемых с целью организации Дней культуры Армении в России.
Мероприятие будет проходить в рамках программы сотрудничества между Арменией и РФ в сфере культуры на 2016-2018гг. Председатель Российского общества дружбы и сотрудничества проинформировал Сержа Саргсяна, что мероприятия в рамках Дней культуры Армении в России будут проходить кроме столицы также в регионах Российской Федерации.
Президент Армении заверил, что органы государственного управления Армении окажут организации всяческое содействие в реализации предусмотренных мероприятий.