Սերժ Սարգսյանն այցելել է «ԱրմՊրոդԷքսպո» գյուղատնտեսական ամենամյա մասնագիտացված ցուցահանդես. Լուսանկարներ
14/10/2017 14:15
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտի «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում հոկտեմբերի 13-15-ը անցկացվող «ԱրմՊրոդԷքսպո» գյուղատնտեսական ամենամյա մասնագիտացված ցուցահանդես, որին մասնակցում է գյուղատնտեսական մթերք վերամշակող, ագրարային ոլորտը սպասարկող և ծառայություններ մատուցող 110 կազմակերպություն Հայաստանից և Արցախից, տեղեկացնում են նախագահի լրատվական ծառայությունից:
Հանրապետության Նախագահը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներում, ծանոթացել ներկայացված ապրանքատեսակներին, ցուցահանդեսի մասնակիցների հետ զրուցել նրանց ընթացիկ գործունեության, զարգացման ծրագրերի և դրանց իրագործման հարցում պետությունից աջակցության ակնկալիքների, ինչպես նաև գյուղատնտեսական ոլորտի խնդիրների ու դրանց լուծման հնարավորությունների մասին:
Շրջայցի ավարտին կազմակերպիչները ցուցահանդեսի բացօթյա հատվածում Նախագահին ներկայացրել են նաև գյուղտեխնիկայի, ինտենսիվ այգիների և կաթիլային ոռոգման համակարգերի զարգացման հնարավորությունները:

Серж Саргсян посетил ежегодную специализированную выставку «Армпродэкспо»
Президент Армении Серж Саргсян сегодня в выставочном комплексе «Ереван Экспо» Ереванского научно-исследовательского института математических машин посетил ежегодную специализированную сельскохозяйственную выставку «Армпродэкспо», сообщает пресс-служба главы государства.
В выставке, проходящей с 13 по 15 октября, участвуют 110 компаний из Армении и Арцаха, занимающихся переработкой сельскохозяйственной продукции, а также обслуживанием и предоставлением услуг в аграрной сфере.
Глава государства обошел павильоны, ознакомился с представленным ассортиментом, побеседовал с участниками выставки об их текущей деятельности, программах развития и ожидаемой от государства помощи в вопросе их реализации, а также проблемах в сельском хозяйстве и возможностях их решения.
В павильонах выставки «Армпродэкспо» под открытым небом президенту представили возможности сельскохозяйственной техники, интенсивных садов и систем капельного орошения.