Ավստրիայի ընտրություններում հաղթում է ԱԳՆ ղեկավարի կուսակցությունը
Ավստրիայի ԱԳՆ ղեկավար Սեբաստիան Կուրցի գլխավորությամբ պահպանողական ժողովրդական կուսակցությունն առաջատարն է երկրի Ազգային խորհրդի (խորհրդարանի ստորին պալատի) ընտրություններում։ Կուսակցությունը հավաքում է 31,4 տոկոս՝ քվեների հաշվարկից հետո, փոխանցում է ТАСС-ը՝  հղում անելով Ավստրիայի ՆԳՆ-ին:
Երկրորդ տեղում Ազատության կուսակցությունն է՝ Հայնց—Քրիստիան Շտրախեի գլխավորությամբ, 27,4 տոկոս։ Կանցլեր Քրիստիան Կերնի գլխավորած Սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցությունը ստացել է 26,7 տոկոս քվե։
Վերջնական արդյունքները` հաշվի առնելով ավստրիացիների փոստով քվեարկված ձայները, ՆԳՆ-ն կներկայացնի առաջիկա օրերին:

На выборах в Австрии побеждает партия главы МИД страны
Консервативная Австрийская народная партия во главе с ее председателем и министром иностранных дел Себастьяном Курцем набирает на досрочных выборах в Национальный совет Австрии (нижняя палата парламента) 31,4% голосов и лидирует после подсчета всех голосов, отданных избирателями на участках в воскресенье. Таковы официальные данные, опубликованные Министерством внутренних дел республики, передает ТАСС.
Второе место у правой Австрийской партии свободы, которую возглавляет Хайнц-Кристиан Штрахе, - 27,4%. Социал-демократическая партия Австрии канцлера Кристиана Керна занимает только третью позицию с результатом в 26,7% голосов.