Ղազախստանում մեկնարկել են ՀԱՊԿ-ի «Անխախտ եղբայրություն-2017» զորավարժությունները
Ղազախստանի Իլիյսկի զինափորձարանում այսօր մեկնարկել են Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խաղաղապահ ուժերի «Անխախտ եղբայրություն-2017» զորավարժությունները, որոնք կշարունակվեն մինչև հոկտեմբերի 20-ը, հայտնել է հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Վարժանքներին մասնակցում են Հայաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Ռուսաստանի և Տաջիկստանի խաղաղապահ զորակազմերը, Հավաքական խաղաղապահ ուժերի կազմի մեջ մտնող ոստիկանական ստորաբաժանումները: Նաև հրավիրված են Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի, ՀԱՊԿ-ի միացյալ շտաբի և քարտուղարության ներկայացուցիչները», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Զորավարժությունների հիմնական նպատակը փոխըմբռնման ամրապնդումն է ՀԱՊԿ-ի անդամ պետությունների խաղաղապահ զորակազմերի միջև:

Учения ОДКБ «Нерушимое братство - 2017» стартовали в Казахстане
Учения по постконфликтному урегулированию с миротворческими силами Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) «Нерушимое братство - 2017» начались в понедельник на полигоне Илийский в Казахстане. Маневры продлятся до 20 октября, сообщила пресс-служба минобороны республики, передает ТАСС.
«В учениях принимают участие миротворческие контингенты Армении, Белоруссии, Казахстана, Кыргызстана, России и Таджикистана, полицейские подразделения, входящие в состав Коллективных миротворческих сил ОДКБ. Также приглашены представители Международного комитета Красного Креста, объединенного штаба и секретариата ОДКБ», - говорится в сообщении.
Основной целью учений является укрепление взаимопонимания между миротворческими контингентами государств - членов ОДКБ.