Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղրղզստանի նորընտիր նախագահին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սոորոնբայ Ժեենբեկովին Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով նրան բարօրություն և հաջողություններ պետության ղեկավարի պատասխանատու գործունեության մեջ, իսկ Ղրղզստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում, տեղեկացնում են նախագահի մամուլի գրասենյակից:
«Ցանկանում եմ հաստատել հայ-ղրղզական բարեկամական և փոխշահավետ հարաբերությունների հետագա զարգացման գործում մեր հետաքրքրվածությունը: Համոզված եմ, որ վերջին տարիներին արձանագրված երկկողմ համագործակցության արդյունքները հետագա զարգացում, իսկ համատեղ ջանքերը նոր դինամիկա կունենան՝ ի շահ միջպետական համագործակցության ներուժի ավելի լիարժեք բացահայտման:
Հայաստանի և Ղրղզստանի ժողովուրդների բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի բարի ավանդույթները ամուր հիմք են ծառայում մեր պետությունների քաղաքական երկխոսության ընդլայնման, փոխշահավետ տնտեսական և մշակութային-հումանիտար ծրագրերի իրականացման, ՀԱՊԿ, ԵԱՏՄ, ԱՊՀ և այլ բազմակողմ միավորումների շրջանակներում փոխգործակցության աճի համար»,- ասված է Հանրապետության նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Серж Саргсян направил поздравительное послание избранному президенту Кыргызстана
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание Сооронбаю Жээнбекову в связи с избранием президентом Кыргызской Республики, пожелав благополучия и успехов его ответственной деятельности во главе государства, а дружественному народу Кыргызстана – мира и процветания, сообщает пресс-служба главы государства.
«Хотел бы подтвердить заинтересованность в дальнейшем развитии дружественных и взаимовыгодных армяно-кыргызстанских отношений. Уверен, что достигнутые в последние годы результаты двустороннего сотрудничества получат дальнейшее развитие, а наши совместные усилия привнесут новую динамику в интересах более полного раскрытия потенциала межгосударственного взаимодействия.
Добрые традиции дружбы и взаимного уважения народов Армении и Кыргызстана, несомненно, служат прочной основой для расширения политического диалога наших государств, реализации взаимовыгодных экономических и культурно-гуманитарных проектов, наращивания взаимодействия в рамках ОДКБ, ЕАЭС, СНГ и других многосторонних объединений», - сказано в поздравительном послании президента Армении.