Պենտագոն. Սիրիայում և Իրաքում գտնվող ԻՊ-ի գրոհայինների թիվը կազմում է 6500
«Իսլամական պետություն» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) խմբավորման գրոհանինների թիվը Սիրիայում և Իրաքում գնահատվում է 6500 մարդ, հայտարարել է ԱՄՆ-ի գլխավորած միջազգային ռազմական կոալիցիայի մամուլի քարտուղար, գնդապետ Ռայան Դիլոնը Բաղդադում կայացած  տեսաճեպազրույցի ժամանակ, փոխանցում է «Интерфакс»-ը:
«Մեր գնահատականներով` Սիրիայում և Իրաքում ԻՊ-ի դեմ պայքարի շրջանում թշնամական զորամիավորումների թվաքանակը կազմում է 6500 գրոհային», - ասել է գնդապետն՝ ի պատասխան գրոհայինների թվաքանակի մասին լրագրողի հարցին:
«Ինչ վերաբերում է Ռաքքային, հաշվի առնելով այն գրոհայիններին, որոնք վերջերս են հանձնվել, նրանց թվաքանակը գնահատում ենք 100 մարդ», - հավելել է ամերիկյան հրամանատարության ներկայացուցիչը:

Пентагон оценил число боевиков ИГ в Сирии и Ираке в 6,5 тыс. человек
Число боевиков «Исламского государства» (ИГИЛ - террористическая организация, запрещенная в России) в Сирии и Ираке оценивается в 6,5 тысяч человек, заявил на видеобрифинге из Багдада пресс-секретарь сил американской коалиции полковник Райан Диллон, передает «Интерфакс».
«Мы оцениваем численность вражеских формирований в районе борьбы с ИГИЛ в Сирии и Ираке в 6,5 тыс. Боевиков», - сказал Диллон в ответ на вопрос журналиста о численности боевиков в регионе.
«Что касается Ракки, с учетом тех боевиков, которые недавно сдались, мы оцениваем число боевиков в 100 человек», - добавил представитель американского командования.