Թաիլանդում տրանսվեստիտը թալանել է ռուս զբոսաշրջիկի
Թաիլանդի հարավում գտնվող Պատայա զբոսաշրջային քաղաքի ոստիկանությունը ձերբակալել է 26-ամյա տրանսվեստիտ Սակդու Նուչվոնգին, որն իր տրանսգենդեր ընկերուհու հետ կասկածվում է ռուս զբոսաշրջիկի թալանելու մեջ, գրում է The Bangkok Post-ը։
Զույգը ծանոթացել է բարում նստած ռուս տղամարդու հետ, ինչից հետո նրանք 3-ով հյուրանոց են գնացել: Օգտվելով նրանից , որ զբոսաշրջիկը լոգասենյակ է գնացել՝ նրանք գողացել են զբոսաշրջիկի զարդերը:
Տուժածը գողության մասին իմացել է միայն առավոտյան՝ երբ անցել է հարբացությունը։ Ընդհանուր առմամբ, վնասը գնահատվել 150 հազար բատ (250.000 ռուբլի):
Տուժածի վկայության շնորհիվ` ոստիկանությանը հաջողվել է նրանցից մեկին գտնել տեսահսկման տեսախցիկների միջոցով: Հարցաքննության ժամանակ Սակդու Նուչվոնգը պատմել է, որ գումարն իրեն անհրաժեշտ էր սեռափոխման վիրահատություն անելու համար:

В Таиланде трансгендер ограбил российского туриста ради операции по смене пола
Полиция Паттайи задержала 26-летнюю женщину-трансгендера Сакду Нучвонг, которая вместе с подругой, также трансгендером, ограбила пьяного российского туриста. Об инциденте рассказывает издание Bangkok Post.
По словам потерпевшего, с Сакдой и её подругой он познакомился в одном из баров на знаменитой Уокинг-стрит. К тому моменту мужчина уже изрядно выпил, а девушки предложили проводить его до номера в гостинице.
В комнате злоумышленницы заметили открытый сейф, в котором помимо денег лежало и золотое ожерелье. Воспользовавшись тем, что турист отошёл в ванную, девушки похитили ценности и ушли. Пропажу мужчина обнаружил лишь утром, когда протрезвел. Ущерб он оценил в 150 тысяч батов (примерно 260 тысяч рублей. — Прим. Лайфа).
Благодаря показаниям потерпевшего, полицейским удалось вычислить и задержать одну из подозреваемых. На допросе Сакду Нучвонг пояснила, что деньги ей нужны для операции по смене пола. Её сообщница пока находится в розыске.