Բրյուսելում Բակո Սահակյանը քննարկել է Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող հարցեր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 19-ին Բրյուսել քաղաքում այցելել է Հայաստանի եվրոպական բարեկամներ կազմակերպության գրասենյակ և հանդիպել կազմակերպության մի խումբ անդամների հետ՝ գրասենյակի տնօրեն Դիյոգո Պինտոյի գլխավորությամբ:
Արծարծվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին, Արցախ–Եվրոպա հարաբերություններին առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահը բարձր է գնահատել Հայաստանի եվրոպական բարեկամներ կազմակերպության գործունեությունն՝ ուղղված եվրոպական տարբեր երկրներում ու հարթակներում արցախյան հիմնախնդրի օբյեկտիվ ներկայացմանը, մեր հանրապետության և եվրոպական տարբեր կառույցների միջև կապերի հաստատմանն ու ամրապնդմանը:

Бако Саакян обсудил в Брюсселе вопросы внутренней и внешней политики Арцаха
Президент Республики Арцах Бако Саакян 19 октября посетил в Брюсселе офис организации «Европейские друзья Армении» и встретился с группой членов организации во главе с директором офиса Диого Пинто, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся внутренней и внешней политики Арцаха, региональных процессов, отношений Арцах – Европа.
Президент высоко оценил деятельность организации «Европейские друзья Армении», направленной на объективное представление арцахской проблемы в различных европейских странах и площадках, установление и укрепление связей между Арцахом и европейскими структурами.