Կարեն Կարապետյանն ու Իվան Վոլինկինը քննարկել են առաջիկայում Մեդվեդևի՝ Հայաստան նախատեսվող այցը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Իվան Վոլինկինին, տեղեկացնում է ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունը: Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների ընթացիկ օրակարգին:
Կարեն Կարապետյանը և Իվան Վոլինկինը կարևորել են երկու երկրների միջև տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացումն ու ընդլայնումը, և այդ համատեքստում քննարկել առևտրաշրջանառության ծավալների ավելացմանն առնչվող հարցեր:
Քննարկվել են նաև Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի՝ առաջիկայում Հայաստանի Հանրապետություն նախատեսվող պաշտոնական այցին և ՀՀ-ում անցկացվելիք Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին վերաբերող հարցեր:

Карен Карапетян и Иван Волынкин обсудили детали предстоящего визита Медведева
Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял сегодня посла России в Армении Ивана Волынкина, сообщает пресс-служба правительства Армении. Собеседники обратились к текущей повестке армяно-российских союзнических отношений.
Карен Карапетян и Иван Волынкин подчеркнули важность дальнейшего развития и расширения экономического сотрудничества между двумя странами и обсудили в данном контексте перспективы увеличения объемов товарооборота.
В ходе встречи обсуждались также вопросы, касающиеся предстоящего официального визита в Армению премьер-министра РФ Дмитрия Медведева и предусмотренного в Ереване заседания  Евразийского межправительственного совета.