Ձերբակալվել է հայ տաքսիստի հայրը, որը մեղադրվում է Մոսկվայում ուղևորներին թունավորելու և թալանելու համար
19/10/2017 16:30
Մոսկվայում իրավապահները ձերբակալել են ուղևորներին թունավորող հայ տաքսիստի հորը: Ինչպես հայտնում է ТАСС-ը, հղում անելով  իրավապահ մարմիններում աղբյուրին, նրան ձերբակալել են նույն հանցագործության համար:
«Ոստիկանները ձերբակալել են ուղևորներին թունավորող տաքսիստի հորը: Տղամարդը ձերբակալվել է բջջային հեռախոս գողանալու համար, որը նա զոհից հափշտակել է նույնկերպ, ինչ նրա որդին, այսինքն՝ ուղևորի ջրի մեջ թունավոր նյութ լցնելով», - պատմել է գործակալության զրուցակիցը:
Ձերբակալության փաստը հաստատել են ՌԴ ՆԳՆ Մոսկվայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունում:
Ոստիկանները պարզել են, որ գիշերը տուժածը բնակության վայր հասնելու համար նստել է անծանոթ մարդու մեքենան, որում ցանկացել է ջուր խմել, իսկ վարորդը նրան ջուր է առաջարկել: Մի քանի կում անելուց հետո, նրա ինքնազգացողությունը վատացել է, նա կորցրել է գիտակցությունը: Երբ տղամարդն արթնացել է, նա արդեն եղել է տանը, և հայտնաբերել է, որ իր բջջային հեռախոսը չկա:
Ինչպես պարզաբանել է տուժածը, նա ինքնուրույն է հասել բնակարան, բայց այդ պահը չի հիշում: Վնասի չափը կազմել է 35 հազար ռուբլի:
Հաղորդվում է, որ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների անցկացման ժամանակ իրավապահները ձերբակալել են կասկածյալին, որը «եղել է հարևան երկրներից մեկի 53-ամյա բնակիչ»: Կասկածյալի բնակության վայրում խուզարկումների ժամանակ ոստիկանության աշխատակիցները հայտնաբերել և առգրավել են 20 բջջային հեռախոս, հակապսիխոտիկ դեղորայքի ավելի քան 190 հաբ, ձեռքի 98 ժամացույց:
Ավելի վաղ հաղորդվել է, որ Մոսկվայում ձերբակալվել է 29-ամյա տաքսու վարորդ Վահագն Կարապետյանը: Նա, ինչպեսև նրա հայրը, ուղևորներին թունավոր նյութերով ջուր է տվել և նրանցից արժեքավոր նյութեր հափշտակել: Տաքսիստի գործողությունների հետևանքով մի ուղևոր մահացել է: Նրա բնակարանում նույնպես հայտնաբերվել է ավելի քան 100 ժամացույց, որոնք հափշտակվել են ուղևորներից:

Полиция задержала отца таксиста армянина, обвиняемого в отравлениях пассажиров в Москве
Столичные полицейские задержали отца таксиста, который подсыпал в воду пассажирам отравляющее вещество. Как сообщил ТАСС источник в правоохранительных органах, его задержали за аналогичные преступления.
«Полицейские задержали отца таксиста, который отравлял своих пассажиров. Мужчина задержан за кражу мобильного телефона, который он забрал у жертвы аналогичным образом, как делал его сын, то есть подсыпал в воду пассажиру отравляющее вещество», - сказал собеседник агентства.
В свою очередь в пресс-службе ГУ МВД по Москве подтвердили факт задержания. Как установили полицейские, ночью потерпевший, чтобы добраться до места жительства сел в машину к незнакомому человеку - во время поездки ему захотелось пить, а водитель предложил ему воды. После того, как он сделал несколько глотков, ему стало плохо, он потерял сознание. Когда мужчина очнулся, то он оказался уже дома и обнаружил пропажу мобильного телефона.
Как пояснил потерпевший, он самостоятельно дошел от машины до квартиры, но данного момента не помнит. Сумма ущерба составила 35 тысяч рублей. В ходе проведения оперативно-разыскных мероприятий оперативники задержали подозреваемого в противоправном деянии - им оказался 53-летний уроженец одной из стран ближнего зарубежья. Во время обысков по месту жительства подозреваемого сотрудники полиции обнаружили и изъяли 20 мобильных телефонов, более 190 таблеток антипсихотического лекарственного препарата, 98 наручных часов
Ранее Останкинский суд Москвы арестовал 29-летнего Ваагна Карапетяна по обвинению в умышленном причинении тяжкого вреда здоровью и в разбое. Он, как и его отец, давал пассажирам воду с отравляющими веществами и похищал у них ценные вещи. Одна из жертв таксиста скончалась. У него в квартире также было обнаружено более 100 пар часов, похищенных, как предполагается, у потерпевших.