ՊԲ-ում ամփոփվել են հրամանատարաշտաբային զորավարժության արդյունքները
Հոկտեմբերի 20-ին պաշտպանության բանակի շտաբի նիստերի դահլիճում տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 17-20-ը անցկացված բազմաստիճան հրամանատարաշտաբային զորավարժության արդյունքների ամփոփմանը նվիրված խորհրդակցություն, տեղեկացնում են ՊԲ լրատվական ծառայությունից:
Ամփոփիչ խորհրդակցության ժամանակ վեր են լուծվել համաբանակային նշանակության զորավարժության արդյունքները, գնահատվել մասնակից զորամասերի և ստորաբաժանումների մարտական պատրաստությունն ու պատրաստականությունը: Հրամանատարաշտաբային զորավարժության արդյունքները ևս մեկ անգամ փաստել են, որ պաշտպանության բանակի վարչությունը, միավորումների և զորամասերի հրամկազմը գտնվում են պատրաստության բարձր մակարդակի վրա, ունակ են կայացնելու ու իրագործելու գրագետ և հաջողության տանող որոշումներ, համարժեք արձագանքելու առկա և փոփոխվող մարտական իրավիճակներին:
Ամփոփոիչ խորհրդակցության ավարտին տեղի է ունեցել զորախաղերի ընթացքում առավել բարձր ցուցանիշներ արձանագրած զինծառայողների պարգևատրման արարողություն:

В Армии обороны Арцаха обобщили итоги командно-штабных учений
В зале заседаний штаба Армии обороны Республики Арцах 20 октября состоялось совещание, посвященное подведению итогов состоявшихся 17-20 октября командно-штабных учений, сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
Во время отчетного совещания были проанализированы итоги учений общеармейского значения, оценены боевая готовность и подготовка участвующих в них воинских частей и подразделений.
Итоги командно-штабных учений еще раз констатировали, что подготовка управления АО НКР, командного состава корпусов и воинских частей находится на высоком уровне, они способны принимать и выполнять грамотные и ведущие к успеху решения, адекватно реагировать на существующие и меняющиеся боевые ситуации.