Սաակաշվիլին ասել է, թե երբ կավարտվեն Կիևի հանրահավաքները
Գերագույն Ռադայի մատույցներում հանրահավաքները կշարունակվեն մինչև նոյեմբերի 7-ը, այս մասին հայտարարել է Վրաստանի երրորդ նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին՝ կիրակի ելույթի ժամանակ, փոխանցում է   NewsOne.ru-ն:
Նրա խոսքով՝ առաջիկա երկու շաբաթվա ընթացքում Սահմանադրության հրապարակում կանցկացվեն սեմինարներ, դիսկուսներ և բողոքի ակցիայի մասնակիցների միջև շփումներ:
«Հաջորդ շաբաթ մինչ Գերագույն Ռադայի նստաշրջանի մեկնարկը մենք պետք է հրապարակը վերածենք շատ հանգիստ, հզոր և անվտանգ տեղանքի», - նշել է Սաակաշվիլին:
Բացի այդ՝ նա հայտարարել է, որ մտադիր է այցելել մի շարք ուկրաինական քաղաքներ, որպեսզի ներկայացնի այն ամենն, ինչ կատարվում է երկրում և առաջարկի իրավիճակի կարգավորման իր տարբերակը:

Саакашвили назвал дату завершения митинга под Радой
Митинг под Верховной Радой продлится до вторника, 7 ноября. Об этом заявил третий президент Грузи Михаил Саакашвили во время выступления в воскресенье, 22 октября, передает NewsOne.ru.
По его словам, в течение следующих двух недель на площади Конституции будут проходить "семинары, дискуссии" и общение между участниками протестной акции.
«В следующие недели до сессии (ВР) мы должны ... перестроить эту площадку в очень спокойное, мощное, безопасное место», - отметил Саакашвили.
Кроме того, он заявил о намерении посетить ряд украинских городов, чтобы донести свое видение того, что происходит в стране, и предложения по улучшению ситуации.