Վիգեն Սարգսյանի ծառայության վերաբերյալ զինկոմից իմ պահանջած փաստաթղթերը կցված չեն փաթեթին. Փաշինյան
ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Վիգեն Սարգսյանի ծառայության վերաբերյալ զինկոմից պահանջած թղթերը չեն կցվել իրեն ուղարկված փաստաթղթերին:
«Նոյեմբերի 1-ին տեղեկացրել էի, որ ՀՀ Զինվորական կոմիսարին գրություն էի ուղակել, պահանջելով ինձ տրամադրել այն փաստաթղթերը, որոնց հիման վրա 1993 թվականին զորակոչիկ Վիգեն Սարգսյանը ժամկետային զինվորական ծառայությունից տարկետում է ստացել։
Այսօր ծանոթացա զինկոմի պատասխանին։ Իմ պահանջած փաստաթղթերը կցված չեն փաթեթին, որովհետեւ ինչպես զինկոմն է գրում ինձ ուղղված գրության մեջ, այդ փաստաթղթերը ոչնչացվել են։
Հիշեցնեմ, որ հարցումն ուղարկել էի այն բանից հետո, երբ հրապարակային կասկածներ էին հնչել, որ 1993 թվականին Վիգեն Սարգսյանը ապօրինի կերպով զորակոչից խուսափել է», - իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Փաշինյանը:

Никол Пашинян: В предоставленном пакете нет запрошенных документов о службе Вигена Саркисяна
Депутат парламента Армении Никол Пашинян заявил, что запрошенные у военного комиссара документы относительно военной службы Вигена Саркисяна не представлены в направленном ему пакете.
«1 ноября я сообщил, что направил письмо военному комиссару, потребовав предоставить документы, на основании которых в 1993 году призывник Виген Саркисян получил отсрочку от призыва на срочную военную службу.
Сегодня я ознакомился с ответом военного комиссара. Запрошенные мною документы не прикреплены к пакету, поскольку как пишет в адресованном мне письме военком, эти документы уничтожены.
Отмечу, что запрос был направлен после того, как прозвучали публичные сомнения относительно того, что Виген Саркисян в 1993 году незаконно получил отсрочку от призыва в армию», - написал на своей странице в Facebook Никол Пашинян.