«Ծառուկյան» դաշինքը պաշտոնապես պատերազմ հայտարարեց Կարապետյանի կառավարությանը. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ը գրել է, որ «Ծառուկյան» դաշինքը երեկ պաշտոնապես պատերազմ հայտարարեց Կարեն Կարապետյանի կառավարությանը։
«Պատերազմի հայտարարման ֆորմալ առիթը «Առինջ մոլի» առևտրականների բողոքն է։ Այսօրվանից խորհրդարանում սկսվում է 2018թ բյուջեի նախագծի քննարկումը, և կարելի է չկասկածել, որ «Ծառուկյան» դաշինքը շարունակելու է գրոհը, որը կավարտվի բյուջեի նախագծի դեմ քվեարկությամբ։
Որովհետև եթե կառավարությունը սպառել է իրեն, ապա այս կառավարությունից պետք է ազատվել հնարավորինս շուտ, և ոչ թե թույլ տալ, որ նա շարունակի գործել նաև 2018թ։ Հետաքրքիրն այն է, որ ՀՀԿ-ականները որևէ կերպ չփորձեցին պաշտպանել կառավարությանը», - մեկնաբանել է թերթը։

«Жаманак»: Блок «Царукян» официально объявил войну правительству Карена Карапетяна.
Газета «Жаманак» пишет, что вчера блок «Царукян» официально объявил войну правительству Карена Карапетяна.
«Формальным поводом для объявления войны стал протест торговцев центра «Ариндж Молл». С сегодняшнего дня в парламенте начинается обсуждение проекта государственного бюджета на 2018 год и можно не сомневаться, что блок «Царукян» продолжит атаку, которая завершится голосованием против проекта бюджета.
Поскольку, если правительство исчерпало себя, то от этого правительства нужно избавиться как можно раньше, а не позволять, чтобы оно действовало также в 2018 году. Примечательно, что представители Республиканской партии Армении не пытались каким-либо образом защитить правительство», - комментирует газета.