Ուսանողների հետ տեղի ունեցած բախման ժամանակ ոստիկանության գործողությունները համաչափ էին. Օսիպյան
Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը կարծում է, որ այսօր ուսանողների հետ տեղի ունեցած բախման ժամանակ ոստիկանության գործողությունները համաչափ էին։
Նա նշեց, որ բախման ժամանակ տուժել են ոստիկանները։
«Կան ոստիկաններ, ովքեր պատռվածքներ ունեն հագուստի», - ասաց նա։
Նրա խոսքով՝ ուսանողները իրավունք են խախտել՝ չնայած երթի խաղաղ բնույթին։
«Նրանք սահմանափակել են քաղաքացիների ազատ տեղաշարժը, բայց, քանի որ այդ խախտումները չեն ունեցել հետևանքներ, ոստիկանությունը չի միջամտել, բայց այսօր նրանց գործողություններն ավելի անհամաչափ էին», - ասաց նա։
Երևանի փոխոստիկանապետն ասաց նաև, որ տարկետման սահմանափակման օրենքի մասին ունի իր տեսակետը, բայց զերծ կմնա դրա մասին խոսելուց, «քանի որ ՀՀ ոստիկանությունը ապաքաղաքականցված կառույց է»։

Действия полиции в ходе столкновения со студентами были соразмерными – Осипян
Заместитель начальника полиции Еревана Валерий Осипян считает, что действия полиции сегодня в ходе столкновения с проводящими на проспекте Баграмяна акцию протеста студентами были соразмерными.
«Есть полицейские, у которых порвана одежда», - сказал он.
По его словам студенты нарушили закон, несмотря на мирный характер шествия.
«Они ограничили свободное передвижение граждан, однако, поскольку эти нарушения не имели последствий, полиция не вмешалась, но сегодня их действия были более несоразмерными», - заявил он.
Заместитель начальника полиции Еревана также заявил, что у него есть своя позиция относительно отмены права на отсрочку от армии, однако воздержится говорить об этом, «поскольку полиция Армении – деполитизированная структура».