Բավարարված ենք այս կառավարության գործունեությամբ. Աղվան Վարդանյան
Կոռուպցիայի եմ պայքարի նկատելի արդյունքեր, ստվերի կրճատման միտում, հարկային, մաքսային ոլորտների էական բարելավում, ներդրումային ծրագրեր ենթակառուցվածքներում և այլն, հենց այսպիսի իրողություններ է տեսել ՀՅԴ-ն 2018 թվականի բյուջեի նախագծում։
«Կուզեի, որ դուք էլ կամաց-կամաց սկսեիք այնդպես մտածել, բայց դա անհույս ցանկություն է», - լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Աղվան Վարդանյանը։
Վերջինս ընդգծեց, որ այս կառավարությունը նախադրյալներ է ստեղծել նաև հետագայում օրհասական խնդիրների լուծման համար։
«Արմատական փոփոխություններ անհարաժեշտ են, բայց մենք բավարարված ենք այս կառավարության գործունեությամբ», - նշեց Աղվան Վարդանյան
Անդրադառնալով ընդդիմադիրների կողմից բյուջեի նախագծի վերաբերյալ հնչած քննադատություններին, մասնավորապես, «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավորների այն քննադատություններին, որ Կարեն Կարապետյանի կառավարությունը ձախողվել է, Աղվան Վարդանյանն ասաց.
«Ընդդիմությունը երբեմն պետք է լինի մոլի։ Իրենց գործն է քննադատել, չտեսնելու տալ ռեալ փաստերը։ Այստեղ թվեր ու փաստեր կան, օրինակ, 2016 թվականին տնտեսական աճը 0.2 տոկոս էր, այս տարվա համար նախատեսվել է 3.2 տոկոս, իսկ երկող տարի նախատեսվում է 3.5 տոկոս»:

АРФ «Дашнакцутюн» удовлетворена деятельностью этого правительства – Агван Варданян
АРФ «Дашнакцутюн» видит в представленном правительством Армении государственном бюджете на 2018 год тенденции к сокращению теневой доли экономики, значительные результаты в борьбе с коррупцией, существенное улучшение администрирования в налоговой и таможенной сферах, инвестиционные программы в инфраструктурах и т.д.
«Хотел бы, чтобы и вы начали потихоньку так думать, однако это безнадежное желание», - заявил сегодня на брифинге секретарь парламентской фракции АРФД Агван Варданян.
«Необходимы коренные изменения, однако мы удовлетворены деятельностью этого правительства», - сказал он.
Касаясь озвучиваемой оппозиционными силами критики в связи с представленным правительством бюджетом на 2018 год, в частности заявлений депутатов фракции «Блок Царукян» о том, что правительство Карена Карапетяна провалилось, Агван Варданян отметил:
«Оппозиция иногда должна быть радикальной, критиковать и не видеть реальные факты – это их дело. Здесь представлены цифры и факты, к примеру, экономический рост в 2016 году составлял  0.2%, а в этом году предусматривается 3.2% рост, в будущем году рост прогнозируется на уровне 3.5 процентов».