Ինդոնեզիայում խոհրդարանի խոսնակին ձերբակալել են փողերի հափշտակման կասկածանքով
Ինդոնեզիայի Կոռուպցիայի դեմ պայքարի հանձնաժողովը ձերբակալել է խոհրդարանի խոսնակ Սետիա Նովանտոյին, որը կասկածվում է պետբյուջեից մոտավորապես 170 մլն դոլարի հափշտակման  համար, հայտնել է Straits Times հրատարակությունը:
Նրա տվյալներով՝ պաշտոնյան բյուջետային այն միջոցների հափշտակման գործի ֆիգուրանտներից մեկն է, որոնք նախատեսված էին երկրում նոր անձնագրերի ներդրման՝ 2009 թվականին գործարկված պետական նախագծի համար: Հակակոռուպցիոն գերատեսչության ներկայացուցիչները չինովնիկի տուն են այցելել անցած չորեքշաբթի, սակայն Նովանտոն տանը չի եղել: Իշխանությունները խոսնակին հայտնաբերել են հաջորդ օրն այն բանից հետո, երբ նա վթարի է ենթարկվել իր ավտոմեքենայով:
Նովանտոն մասնավոր կլինիկայից հետազոտվելու է ուղարկվել պետական հիվանդանոց: Բժիշկները հայտնել են, որ քաղաքական գործչի վիճակը հոսպիտալացում չի պահանջում, և կիրակի նրան հարցաքննության համար հաշմանդամի սայլակով տեղափոխել են հանձնաժողովի շենք: Հրատարակության տվյալներով՝ Նովանտոյի գործով առաջին դատական լսումը նշանակված է նոյեմբերի 30-ին:

В Индонезии задержали спикера парламента по подозрению в хищении денег
Индонезийская комиссия по борьбе с коррупцией задержала спикера парламента Сетию Нованто по подозрению в хищении около 170 миллионов долларов из госбюджета, сообщает РИА Новости.
По данным издания, чиновник является одним из фигурантов дела о хищении бюджетных средств, предназначавшихся для запущенного в 2009 году государственного проекта по внедрению в стране новых удостоверений личности. Антикоррупционное ведомство совершило рейд в дом чиновника в среду, однако Нованто не было дома.
Власти обнаружили спикера на следующий день, после того как он попал в ДТП на своем автомобиле. Нованто был направлен из частной клиники в государственную больницу для обследования. Врачи признали, что состояние политика не требует госпитализации и в воскресенье он был доставлен в здание комиссии в инвалидном кресле для допроса.