Մեքսիկայում սպանել են նոր ընտրված քաղաքապետին
Մեքսիկայի Վերակրուս նահանգում Իդալգոտիտլանի վերջերս ընտրված քաղաքապետ Սանտանա Կրուս Բաենային երկուշաբթի երեկոյան իր տանը սպանել են անհայտ ավազակները, հայտնում է РИА Новости-ն` հղում Quadratin պորտալին:
Մի քանի տասնյակ զինված մարդ շրջապատել է քաղաքապետի տունը և պահանջել, որ նա փողոց դուրս գա: Նա հրաժարվել է դա անել, որից հետո հանցագործները կոտրել են դուռը և ներխուժել տուն: Քաղաքապետի հետ միասին սպանվել են նրա 3 թիկնապահները:
Կրուս Բաենան քաղաքապետ էր ընտրվել «Նոր ալյանս» կուսակցության կողմից, նա պետք է պաշտոնը ստանձներ դեկտեմբերի 31-ին
Մեքսիկական ծոցի ափին գտնվող Վերակրուս նահանգը վաղուց դարձել է  2 հզորագույն թփմրակարտելների՝ «Լոս Սետասի» և «Ծոցի» դիմակայության ասպարեզ: Խմբավորումները մրցակցում են ԱՄՆ թմրանյութերի մատակարարումների վերահսկման համար:

СМИ: в Мексике убили только что избранного мэра города
Недавно избранный мэр города Идальготитлан в мексиканском штате Веракрус Сантана Крус Баэна был убит в понедельник вечером в своем доме группой неизвестных бандитов, сообщает РИА Новости  со ссылкой на портал Quadratin.
Несколько десятков вооруженных человек окружили дом мэра и потребовали, чтобы он вышел на улицу. Он отказался это делать, тогда преступники взломали дверь и ворвались внутрь. Вместе с мэром были убиты три его телохранителя.
Крус Баэна был избран главой города от партии «Новый альянс», он должен был вступить в эту должность 31 декабря.
Штат Веракрус на побережье Мексиканского залива давно стал ареной противостояния двух могущественных наркокартелей — «Лос-Сетас» и «Залив». Эти две группировки соперничают в контроле над поставками наркотиков в США.