Եղանակային փոփոխություններով պայմանավորված՝ Տրանսպորտի նախարարությունը կաշխատի հատուկ ռեժիմով
ՀՀ կառավարության որոշման համաձայն՝ մեկնարկել է ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհների ընթացիկ ձմեռային պահպանման շրջանը:
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը ճանապարհների պահպանումն ու շահագործումն ապահովող ստորաբաժանումներին խիստ հանձնարարական է տվել առաջին իսկ տեղումների դեպքում, անկախ օրվա ժամից, ճանապարհների մաքրման և աղ ու ավազով մշակման աշխատանքներն անհապաղ սկսելու վերաբերյալ, այդ թվում և գիշերային ժամերին` չսպասելով լուսաբացին:
Նախարարությունից հայտնում են, որ եղանակային փոփոխություններով պայմանավորված՝ նախարարության լրատվական ծառայությունը և համապատասխան ստորաբաժանումները աշխատելու են հատուկ ռեժիմով:
Ձմեռային տարեշրջանի ամբողջ ընթացքում նախարարության պաշտոնական կայքում և ԶԼՄ-ներով պարբերաբար լրատվություն կտրամադրվի ՀՀ միջպետական ու հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհների անցանելիության վիճակի վերաբերյալ, իսկ եղանակային պայմանների կտրուկ փոփոխության դեպքում օպերատիվ տեղեկատվության պարբերականությունը, ըստ անհրաժեշտության, կավելանա:
Այն քաղաքացիները, ովքեր կգտնվեն ճանապարհին և անհրաժեշտ պահին ինտերնետ կապի հնարավորություն չեն ունենա, կարող են ճանապարհների անցանելիության մասին ամբողջական, օպերատիվ տեղեկատվություն ստանալ նախարարությունում գործող (010) 56-25-33 տեղեկատու հեռախոսահամարով: Ճանապարհների ձմեռային սպասարկման շրջանում հեռախոսահամարը գործելու է շուրջօրյա:

В связи с ухудшением погодных условий Минтранс Армении переходит на особый режим
Согласно решению правительства Армении, в республике начался текущий период зимнего обслуживания дорог межгосударственного и республиканского значения.
Министр транспорта, связи и информационных технологий Ваан Мартиросян поручил подразделениям, обеспечивающим содержание и эксплуатацию дорог, в случае первых же осадков незамедлительно начать работы по очистке и обработке дорог солью и песком, в том числе и в ночное время.
Как сообщает ведомство, в связи с погодными изменениями пресс-служба министерства и соответствующие подразделения будут работать в особом режиме.
В течение всего зимнего периода на сайте министерства будет периодически предоставляться информация о состоянии и проходимости межгосударственных и республиканских дорог, а в случае резкого изменения погоды, периодичность оперативной информации увеличиться.
Граждане Армении в случае отсутствия Интернет связи могут получить полную и оперативную информацию о ситуации на дорогах по действующему в министерстве контактному телефону (010) 56-25-33, который в зимний период работает круглосуточно.