Բրիտանացի դպրոցականը ցմահ աատազրկման է դատապարտվել 7 տարեկան երեխային սպանելու համար
Բրիտանիայի Յորք քաղաքում 7 տարեկան աղջկան սպանած դպրոցականը ցմահ ազատազրկման է ենթարկվել, հաղորդում է The International Business Times-ը, փոխանցում է «Интерфакс»-ը:
16-ամյա աղջիկը, որի անունը իրավական պատճառներով չի հաղորդվում, խոստովանել է, որ սպանությունը կատարել է պարզելու համար արդյոք 7-ամյա Քեթի Ռաֆը ռոբոտ չէ: Երեխայի մարմինը գտնվել է մանկական հրապարակից՝ պարանոցին և կրծքավանդակին կտրված վերքերով: Սպանողն անձամբ է կանչել ոստիկաններին, որոնք նրան հանցագործության վայրից մի փոքր հեռու են գտել՝ արյունոտված հագուստով՝ դանակը ձեռքին: Երեխային հոսպիտալացրել են, սակայն փրկել նրան չի հաջողվել:
Դատական նիստի ժամանակ ամբաստանյալը տեսակապով ասել է, որ շրջապատի մարդկանց մեքենաներ է համարել, որոնք ղեկավարվում են «հզոր և թշնամական ուժի» կողմից:
Ըստ քննիչների՝ դեռահասը մինչ հանցագործություն կատարելը, մոտ մեկ տարի հոգեկան խնդիրներ է ունեցել: Սպանության պահին դպրոցական աղջիկը 15 տարեկան էր:

Британская школьница осуждена пожизненно за убийство принятой за робота девочки
В британском городе Йорк школьница, убившая семилетнюю девочку, которую посчитала роботом, приговорена к пожизненному заключению. Об этом сообщает The International Business Times, передает «Интерфакс».
16-летняя девушка, имя которой не называется по юридическим причинам, призналась ранее, что совершила в январе убийство, чтобы проверить, не является ли семилетняя Кэти Раф роботом. Тело девочки было обнаружено на детской площадке с рваными ранами на шее и груди. Убийца сама вызвала полицейских, они застали ее неподалеку от места преступления с ножом и в окровавленной одежде.
Кэти Раф доставили в больницу, но она не выжила.
На заседании суда города Лидс подсудимая по видеосвязи призналась, что подозревала окружающих в том, что они на самом деле являются машинами, «которые управляются могущественной и враждебной силой».
По словам детективов, подросток, до того как совершила убийство, около года испытывала проблемы с психикой. На момент убийства школьнице было 15 лет.