Բարսելոնում առգրավվել է 120 մլն եվրո արժողությամբ ավելի քան 330 կգ հերոին
Իսպանիայի ոստիկանությունն առգրավել է 330 կգ-ից ավելի հերոին տեսակի թմրանյութ, որի արժեքը «սև շուկայում» հասնում է 120 մլն եվրոյի, այս մասին հայտարարել է Իսպանիայի ներքին գործերի նախարար Խուան Իգնասիո Սաիդոն, հայտնում է РИА Новости-ն:
Նախարարը նաև նշել է, որ սա Իսպանիայի պատմության մեջ երբևէ առգրավված թմրանյութի ամենախոշոր բեռներից մեկն է:
Mundo թերթը գրում է, որ 263 կգ հերոինը հանցավոր խմբի անդամները թաքցրել են ցեմենտի պարկերի մեջ, դրանք պահվել են Բարսելոնայի նավահանգստում՝ հատուկ բեռնարկղերում: Թմրանյութի մնացյալ հատվածը ոստիկանությունը հայտնաբերել է գործով կասկածյալների տների խուզարկման ժամանակ:

В Барселоне конфисковали партию героина стоимостью 120 млн евро
Полиция Испании конфисковала партию героина, стоимость которой на черном рынке достигает 120 миллионов евро, сообщил глава МВД Хуан Игнасио Соидо, передает РИА Новости.
На пресс-конференции министр сообщил, что общий вес героина превышал 330 килограммов – это один из самых крупных грузов наркотика, когда-либо перехваченных в Испании.
Газета Mundo пишет, что 263 килограмма героина были спрятаны в мешках с цементом, которые хранились в контейнерах в порту Барселоны. Остаток партии был конфискован в ходе обысков по месту проживания подозреваемых, задержанных по этому делу.