Turkish Airlines-ի ինքնաթիռն ահաբեկչական սպառնալիքի պատճառով արտակարգ վայրէջք է կատարել
Turkish Airlines ավիաընկերությանը պատկանող ինքնաթիռի օդաչուն ստիպված է եղել որոշում ընդունել արտակարգ վայրէջքի մասին այն բանից հետո, երբ ուղևորներից մեկն անձնակազմին հայտնել է օդանավում ռումբի մասին նախազգուշացմամբ էլեկտրոնային նամակ ստանալու մասին, փոխանցում  Isra.ru-ն:
Ամենամոտը եղել է Խարտումի օդանավակայանը, այդ իսկ պատճառով անձնակազմը վայրէջք է խնդրել տեղի ավիակարգավարներից՝ պարզաբանելով իրավիճակը։ Վայրէջքից հետո ինքնաթիռն ուղարկվել է օդանավակայանի հեռավոր հատված, որտեղ էլ իրականացվել է 107 ուղևորի տարհանումը։
Խուզարկության ենթարկելով ինքնաթիռն ու հնարավոր ահաբեկչության մասին հայտարարած ուղևորի բեռը՝ անվտանգության ծառայության աշխատակիցները ոչ մի կասկածելի բան չեն նկատել։ AFP-ն, հղում անելով անանուն աղբյուրին, գրում է, որ խուճապ բարձրացրած ուղևորը հանդիսանում է Մեծ Բրիտանիայի քաղաքացի։

Самолет Turkish Airlines экстренно приземлился из-за угрозы теракта
Пилот самолета, принадлежащего авиакомпании Turkish Airlines, был вынужден принять решение об экстренной посадке после того, как один из пассажиров сообщил экипажу о получении электронного письма с предупреждением о бомбе на борту, передает Isra.ru.
Самым близким оказался аэропорт Хартума, а поэтому экипаж запросил у местных диспетчеров посадку, объяснив ситуацию. После посадки самолет сразу же был направлен в удаленную часть аэропорта, где была осуществлена эвакуация 107 пассажиров.
Обыскав самолет и багаж пассажира, заявившего о возможном теракте, сотрудники службы безопасности не обнаружили ничего подозрительного. "AFP", ссылаясь на анонимный источник, пишет, что пассажир, поднявший тревогу, является гражданином Великобритании.