Օրենքը կործանարար հետևանքներ կունենա վերականգնող էներգետիկայի զարգացման համար. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ը գրել է. «Հայաստանի կառավարությունը ԱԺ է ներկայացրել «Էներգախնայողության և վերականգնող էներգետիկայի մասին» օրենքում լրացում և փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։
Այս նախագծում առաջարկվում է մի փոփոխություն, որը, ըստ էության, կարող է կործանարար հետևանքներ ունենալ վերականգնող էներգետիկայի զարգացման համար, վերացնել դրա գոյության հեռանկարը Հայաստանում։
Գործող օրենքով տնտեսվարողները կամ նույնիսկ քաղաքացիները կարող են կառուցել մինչև 150 կիլովատ հզորության արևային կայաններ, որոնք կոչվում են ինքնավար կայաններ»։

«Жаманак»: Закон будет иметь губительные последствия для развития возобновляемой энергетики
Правительство Армении представило в Национальное Собрание проект закона о внесение изменений и дополнений в закон РА «Об энергосбережении и возобновляемой энергетике», пишет газета «Жаманак».
Как отмечает издание, в этом законопроекте предлагается изменение, которое, по сути, может иметь губительные последствия для развития возобновляемой энергетики в Армении и лишить перспективы существования эту отрасль.
«Согласно действующему закону, хозяйствующие субъекты или даже граждане могут построить солнечные станции мощностью до 150 киловатт, которые называются автономными станциями», - отмечает газета.