ԱԻՆ գեներալ-մայոր Նիկոլայ Գրիգորյան. Ես իմ կամքով դուրս չեմ եկել
ՀՀ ԱԻՆ փրկարար ծառայության տնօրենի նախկին տեղակալ, գեներալ-մայոր Նիկոլայ Գրիգորյանն պաշտոնանկությունից հետո այսօր առաջին անգամ հանդիպում էր լրագրողների հետ:
Հիշեցնենք, Ն.Գրիգորյանը, ըստ ՀՀ ԱԻՆ-ի, մայիսի 5-ին ազատվել էր աշխատանքից սեփական դիմումի համաձայն։
«Արտակարգ ալիք» լրատվական կենտրոնի ղեկավար Նիկոլայ Գրիգորյանն այսօր ասուլիս էր հրավիրել Սպիտակի երկրաշարժի տարելիցին ընդառաջ:
Aysor.am-ի թղթակցի հարցին, թե որն է եղել աշխատանքից ազատման պատճառը, Ն.Գրիգորյանը պատասխանեց. «Ես իմ կամքով դուրս չեմ եկել: Կասեմ միայն այդքանը»:
Ավելի վաղ Aysor.am-ի հետ զրույցում Նիկոլայ Գրիգորյանը հաստատել էր, որ աշխատանքից ազատվել է սեփական դիմումի համաձայն, սակայն պատճառների մասին չէր ցանկացել խոսել, նշելով միայն, որ ասուլիսով կամ հայտարարությամբ հանդես կգա ու կմանրամասնի, թե որն է եղել ազատման դիմումի պատճառը։

Николай Григорян: Я уволился не по собственному желанию
Бывший заместитель директора Спасательной службы МЧС Армении, генерал-майор Николай Григорян сегодня впервые после освобождения от должности встретился с журналистами.
Напомним, согласно сообщению МЧС, Николай Григорян 5 мая был освобожден от должности по собственному заявлению.
Руководитель информационного центра «Артакарг алик» Николай Григорян сегодня, перед годовщиной разрушительного Спитакского землетрясения, созвал пресс-конференцию.
На вопрос корреспондента Aysor.am, в чем причина увольнения с работы, Николай Григорян ответил: «Я уволился не по собственному желанию, могу сказать лишь это!».
Ранее в беседе с корреспондентом Aysor.am Николай Григорян подтвердил, что вышел с работы по собственному заявлению, однако о причинах говорить не захотел, отметив лишь, что выступит с заявлением или созовет пресс-конференцию и уточнит причину представления заявления об освобождении.