Պորոշենկոն Սաակաշվիլիի կողմնակիցներին որակել է «արյան ծարավի հոպ-ընկերախումբ»
Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն Օդեսայի մարզի նախկին նահանգապետ և «Նոր ուժերի շարժման» առաջնորդ Միխեիլ Սաակաշվիլիի կողմնակիցներին որակել է Մոսկվայից ֆինանսավորվող՝ «արյան ծարավի հոպ-ընկերախումբ», հայտնում է ТАСС-ը:
«Կարծում էի՝ ինձ դժվար է զարմացնել: Բայց այն, ինչ երեկ տեսավ ամբողջ երկիրը, շշմեցրեց և ցնցեց», - ասել է նախագահը՝ չորեքշաբթի Լվովի մարզի զորավարժարանում ելույթ ունենալով զինվորականների առջև:
«Մենք հակահարված ենք տալիս Մոսկվայից ֆինանսավորվող հոպ-ընկերախմբին, և ես դրանում զգում եմ աջակցությունը հասարակության կողմից», - ասել է Պորոշենկոն:
Երեքշաբթի Գլխավոր դատախազությունը փորձ է ձեռնարկել ձերբակալել Սաակաշվիլիին նրա տնց՝ հանցավոր կազմակերպություններին աջակցելու մեղադրանքով:

Порошенко назвал сторонников Саакашвили «гоп-компанией, жаждущей крови»
Президент Украины Петр Порошенко назвал сторонников бывшего губернатора Одесской области и лидера «Движения новых сил» Михаила Саакашвили финансируемой из Москвы «гоп-компанией, жаждущей крови», передает ТАСС.
«Думал, меня трудно удивить. Но то, что вчера увидела вся страна, ошеломило и шокировало», - сказал президент, выступая в среду перед военными на полигоне во Львовской области.
«Мы даем отпор профинансированной из Москвы гоп-компании, и я чувствую в этом поддержку со стороны общества», - сказал Порошенко.
Во вторник Генпрокуратура предприняла попытку задержать Саакашвили прямо у него дома в Киеве по обвинению в содействии деятельности преступной организации.