Տարվա լավագույն ֆիլմերը հայտնի են
Vulture ինտերնետ-պորտալը կազմել է 2017 թվականի լավագույն կինոնորույթների վարկանիշը: Ցուցակում տեղ են գտել ոչ միայն գեղարվեստական նախագծեր, այլև՝ վավերագրական, նաև  կարճամետրաժ ժապավեններ, հայտնում է РИА Новости-ն:
Վարկանիշի առաջատար է դարձել Շոն Բեյքերի «Ֆլորիդա» նախագիծը»՝ ամերիկյան տրագիկոմեդիան մանկական աշխարհզգացության և  կյանքի արժեքների մասին: Կինոնկարը, հնարավոր է, դարձել է Ուիլեմ Դեֆոյի լավագույն աշխատանքը և կինոսիրողներին ծանոթացրել է դերասանուհի Բրուքլին Փրինսի հետ, ասված է հոդվածում:
Երկրորդ տեղը բաժին է հասել կինոքննադատների բարեհաճությանն արժանացած «Ինձ քո անունով կոչիր» ժապավենը: «Ես սերն եմ» և «Մեծ պոռթկում» ֆիլմերով հայտնի ռեժիսոր Լուկա Գուադանիոնի նոր աշխատանքը դարձել է Անդրե Ասիմանի համանուն նովելի Էկրանավորումը: Կինոնկարում գլխավոր դերերը խաղացել են Արմի Համերը, Թիմոթի Շալեմեն և Մայքլ Սթուլբարգը:
Առաջատարների եռյակը եզրափակում է Գրետա Հերվիգի «Լեդի Թռչունը» ռեժիսորական առաջնախաղն՝ իսլանդացի երիտասարդ դերասանուհի Սիրշա Ռոնանի մասնակցությամբ: Ֆիլմում ներկայացված է Սակրամենտոյից ավագդասարանցի ըմբոստ մի աղջկա պատմությունը, որը ցանկանում է Նյու Յորք փախչել իր ավագ հոգեեղբոր հետ միասին: Կինոնկարը գերել է կինոքննադատների սրտերը և արդեն դարձել է պարգևատրման տարեշրջանի ֆավորիտը:

Названы лучшие фильмы года
Интернет-портал Vulture составил рейтинг лучших киноновинок уходящего года. В список вошли не только художественные проекты, но и документальные, а также короткометражные ленты, сообщает  РИА Новости.
Лидером рейтинга стал «Проект «Флорида»  Шона Бэйкера – американская трагикомедия о детском мироощущении и ценностях жизни. Картина стала, возможно, лучшей работой Уиллема Дефо и познакомила кинолюбителей с актрисой Бруклин Принс, говорится в статье.
Второе место досталось обласканной кинокритиками ленте «Зови меня своим именем». Новая работа режиссера Луки Гуаданьино, известного по фильмам «Я — это любовь»  и «Большой всплеск», стала экранизацией одноименной новеллы Андре Асимана. Главные роли в картине сыграли Арми Хаммер, Тимоти Шаламэ и Майкл Стулбарг.
Тройку лидеров замыкает режиссерский дебют Греты Гервиг «Леди Птица»  с молодой ирландской актрисой Сиршей Ронан. В фильме рассказана история бунтующей старшеклассницы из Сакраменто, которая хочет сбежать в Нью-Йорк вместе с приемным старшим братом. Картина покорила сердца кинокритиков и уже стала фаворитом наградного сезона.