ԱԺ-ում ամենորյա տոպրակների փոխարեն պարգևավճար կտան. «Ժամանակ»
ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը որոշել է խախտել տարիներով ձևավորված ավանդույթը և ԱԺ աշխատակազմին ամանորյա տոպրակներ չբաժանել։ Մինչև այժմ ԱԺ ղեկավարությունը դիմում էր տարբեր գործարարների, որ նրանք իրենց արտադրանքից որոշ քանակություն հատկացնեն ԱԺ-ին՝ աշխատակազմին բաժանելու համար։
«Ժամանակ»-ի փոխանցմամբ՝ Բաբլոյանն ասել է, որ իրենց աշխատակազմին պարգևավճար կտան, և ով ինչ ուզում է՝ թող գնի։
«Խորհրդարանը Մալաթիայի յարմըրկան չի, որ կանֆետ և արաղ բաժանենք», - ասել է Բաբլոյանը։ Իսկ որպեսզի աշխատակազմին պարգևավճար տան, խնայում են ամեն ինչի վրա՝ սկսած ջեռուցումից մինչև տոնածառ։
Այս տարի ԱԺ բակում տոնածառ չի դրվի, ու ամանորյա միջոցառումներ չեն կազմակերպվի։ Չնայած երկրի տնտեսությունն աճում է, բայց փող չկա», - հավելել է թերթը:

«Жаманак»: Сотрудники парламента вместо праздничных пакетов получат премии
Спикер парламента Армении Ара Баблоян решил нарушить сформировавшуюся на протяжении лет традицию и не раздавать сотрудникам парламента новогодние праздничные пакеты. До сих пор руководство парламента обращалось к различным бизнесменам, чтобы они предоставляли парламенту определенное количество производимой ими продукции для раздачи сотрудникам, пишет газета «Жаманак».
Как передает издание, Ара Баблоян заявил, что сотрудникам будет выплачена премия и пусть каждый покупает, что хочет.
«Парламент – это не ярмарка «Малатия», чтобы раздавать конфеты и водку», - сказал Баблоян. А чтобы аппарату парламента выплатили премии, средства экономятся на всем, начиная от теплоснабжения до праздничной елки.
«В этом году во дворе парламента не будет установлена елка, и новогодние мероприятия не будут организованы. Несмотря на экономический рост в стране, денег нет», - отмечает издание.