Ակնկալում եմ Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցության շարունակականություն. Ռիչարդ Միլս (Տեսանյութ)
Ես ակնկալում եմ Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցության շարունակականությունը, որն ուղղված է Հայաստանի Զինված ուժերի առավել ամրապնդմանը, այսօր Աֆղանստանում հայ խաղաղապահների հետ հեռուստակամուրջից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսը:
«Հայաստանը կարող է շատ հպարտ լինել այն զինծառայողներով, ովքեր հիմա ծառայում են Աֆղանստանում: ՆԱՏՕ-ի ուժերի կազմում նրանց առաքելությունն Աֆղանստանում շատ կարևոր է ու սա մեծ ներդրում է այդ երկրում կայունության, ժողովրդավարության ապահովմանն ու թույլ չտալուն, որ Աֆղանստանը վերածվի ահաբեկիչների համար հարմար և ապահով վայրի», - ասաց Ռիչարդ Միլսը:
Անդրադառնալով առաջիկա օրերին ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռոուզ Գյոթեմյուլլերի այցին Հայաստան ու դրանից եղած ակնկալիքներն՝ դեսպանը նշեց.
«Չեմ կարող խոսել նրա անունից, սակայն Միացյալ Նահանգները ևս ՆԱՏՕ-ի անդամ երկիր է և կարող եմ անդամ երկրների անունից ևս մեկ անգամ հավաստել, որ մենք պատրաստ ենք ՆԱՏՕ-ի ուժերի կազմում խաղաղապահ գործողություններին մասնակցող բոլոր ուժերի համար ապահովել անհրաժեշտ ուսուցում, օժանդակություն, որպեսզի նրանք հաջողությամբ իրականացնեն իրենց աշխատանքը»:

Ричард Миллз: Ожидаю продолжения сотрудничества Армения – НАТО
«Я ожидаю дальнейшего продолжения сотрудничества между Арменией и НАТО, направленного на максимальное укрепление Вооруженных сил Армении», - заявил посол США в Армении Ричард Миллз в беседе с журналистами сегодня после телемоста с армянскими миротворцами в Кабуле.
«Армения может действительно гордиться своими военнослужащими, которые сейчас служат в Афганистане. Их миссия в Афганистане в рамках сил НАТО очень важна и это большой вклад в обеспечение стабильности, демократии в этой стране и недопущение того, чтобы Афганистан стал для террористов удобным и надежным местом», - сказал Ричард Миллз.
Касаясь предстоящего визита в Армению заместителя Генерального секретаря НАТО  Роуз Геттемюллер и связанных с визитом ожиданий, посол отметил:
«Не могу говорить от ее имени, однако Соединенные Штаты также являются членом НАТО, и от имени стран-членов могу вновь заверить, что мы готовы обеспечить необходимое обучение, поддержку для всех сил, участвующих в миротворческих действиях в составе контингента НАТО, чтобы они успешно выполнили свою работу».