Իրանը պատրաստ է պաշտպանել Երուսաղեմը, հայտարարել է Ռոհանին
Իրանը պատրաստ է ձեռք մեկնել մյուս մուսուլմանական երկրներին և օգնել Երուսաղեմը պաշտպանել ամերիկա-իսրայելական դավադրությունից, հայտարարել է Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին Ստամբուլում Իսլամական համագործակցության կազմակերպության՝ Երուսաղեմի հարցով գագաթնաժողովի ժամանակ, հայտնում է Tasnim գործակալությունը:
Նրա խոսքով՝ Իրանը պատրաստ է համագործակցության Երուսաղեմի պաշտպանության հարցում՝ առանց որևէ վերապահման և նախապայմանի:
Նա ասել է, որ «սիոնիստական ռեժիմի» հետ հարաբերությունները նորմալացնելու տարածաշրջանի որոշ երկրների փորձերն ԱՄՆ նախագահին մղել են այդպիսի որոշում ընդունելու: Ռոհանիի խոսքով՝ Իսրայելի սպառնալիքներին դիմակայելու փոխարեն՝ տարածաշրջանի որոշ երկրներ «իրենց գործողությունները համաձայնեցնում են ԱՄՆ-ի և սիոնիստների հետ»:

Роухани: «Иран готов защищать Иерусалим»
Иран готов протянуть руку другим мусульманским странам и помочь защитить Иерусалим от американо-израильского заговора, заявил президент Ирана Хасана Роухани, выступая на чрезвычайном саммите ОИС в Стамбуле, передает агентство Tasnim.
По его словам, Иран готов к сотрудничеству в вопросе защиты Иерусалима без каких-либо оговорок и предусловий.
Он отметил, что попытки некоторых стран региона нормализовать отношения с «сионистским режимом» побудили президента США принять подобное решение. Роухани подчеркнул, что вместо того, чтобы противостоять угрозам Израиля, некоторые страны региона «согласовывают свои действия с США и сионистами».