Հայաստանի նախագահը դեկտեմբերի 25-ին կմեկնի Թբիլիսի
Դեկտեմբերի 25-ից 26-ը Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը կայցելի Թբիլիսի, այդ մասին «РИА Новости» գործակալությանը տեղեկացրել են Վրաստանի կառավարությունից:
Ըստ աղբյուրի՝ Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլին այսօր հանդիպել է Վրաստանում Հայաստանի նորանշանակ դեսպան Ռուբեն Սադոյանի հետ, կողմերը քննարկել են Երևան Կվիրիկաշվիլիի հետաձգված այցելությունը:
Նշվում է, որ Վրաստանի վարչապետի ու դեսպանի միջև զրույցը առնչվել է երկու երկրների համագործակցությանը վերաբերող հարցերին: Կողմերը նաև ողջունել են հարաբերությունների զարգացման դինամիկան և ընդգծել Հայաստանի նախագահի՝ Վրաստան այցելության կարևորությունը, որը կկայանա դեկտեմբերի 25-ին:

Президент Армении посетит Тбилиси 25-26 декабря
В Грузии ожидают визита президента Армении Сержа Саргсяна 25-26 декабря, сообщила пресс-служба грузинского правительства, передает РИА Новости.
Как отмечает ведомство, премьер-министр Грузии Георгий Квирикашвили встретился с новым послом Армении Рубеном Садояном. Стороны обсудили отложенный визит Квирикашвили в Ереван.
"Разговор коснулся вопросов двустороннего сотрудничества. Стороны поприветствовали положительную динамику развития отношений и подчеркнули важность визита президента Армении в Грузию, который состоится 25-26 декабря. Официальный визит грузинского премьера в Армению состоится в начале следующего года", - заявили в пресс-службе.