Հերմինե Նաղդալյանը հիմարություն է որակում իր՝ սնանկանալու մասին տեղեկությունը
ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Հերմինե Նաղդալյանը հիմարություն է որակում իր անվան շուրջ մամուլում տեղ գտած տեղեկությունները։
«Մամուլում այդ թեմաներով ինչ գրված է, հիմարություն է բացարձակապես, և չի համապատասխանում իրականությանը», - այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
Հարցին, թե ճի՞շտ են տեղեկությունները, որ Նաղդալյանը ԱԺ նախագահին պատճառաբանել է, թե սնանկ է և չի կարող վճարել հեռախոսի վարձի գոյացած պարտքը՝ շուրջ 2 մլն դրամ, պատգամավորը պատասխանեց. «Ով նման բան ասում է, դրանցից հարցրեք։ Ես նման բաներ ձեզանից եմ լսում և դրանց ընդամենը մեկ որակում ունեմ ասելու՝ հիմարություն»։
Բացի հեռախոսավարձը չմուծելուց, լրագրողը նկատեց, որ ըստ տեղեկությունների, հսկայական գումարի տուգանքներ է եկել վարորդի կատարած խախտումների համար։ Ի պատասխն դիտարկմանը՝ Նաղդալյանն ասաց, որ իր վարորդն ունեցել է խնդիրներ և այժմ չի վարում մեքենան։
Հիշեցնենք՝ մամուլը գրել էր, որ Հերմինե Նաղդալյանին սպասարկած «003օօ01» պետհամարանիշի «Տոյոտա քեմրի» մակնիշի մեքենան տարիներ շարունակ խախտել է երթևեկության կանոնները, բայց այդպես էլ չի վճարել տուգանքները:

Эрмине Нагдалян: Слухи о моем банкротстве –глупость
Депутат фракции Республиканской партии Армении Эрмине Нагдалян назвала глупостью муссируемые в СМИ сведения вокруг ее имени.
«Все, что пишут СМИ на эту тему – полная чушь и не соответствует действительности», - заявила сегодня журналистам в парламенте Эрмине Нагдалян.
На вопрос, соответствуют ли действительности сведения о том, что Нагдалян заявила спикеру парламента, что она – банкрот и не может заплатить задолженность за телефон в размере около 2 млн. драмов, депутат ответила: «Спросите у тех, кто об этом пишет. Я слышу об этом от вас и могу сказать только одно – это глупость».
Журналисты также спросили Нагдалян о крупной сумме штрафов на нарушение ее водителем правил дорожного движения. В ответ Эрмине Нагдалян ответила, что у водителя были проблемы и сейчас он не водит эту машину.
Напомним, СМИ писали о том, что обслуживающая Эрмине Нагдалян служебная машина марки «Toyota Camry» с гос. номерами 003օօ01в течение лет постоянно нарушала правила дорожного движения, однако штрафы не платила.