Օլեգ Տաբակովը շարունակում է մնալ հիվանդանոցում
Չեխովի անվան Մոսկվայի գեղարվեստական ակադեմիական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար, ժողովրդական արտիստ Օլեգ Տաբակովը շարունակում է մնալ հիվանդանոցում և շարունակում բուժումը, նրա առողջական վիճակը բարելավվել է, РИА Новости-ին հայտնել են թատրոնից:
«Օլեգ Պավլովիչը շարունակում է բուժումը հիվանդանոցում, արդեն իրեն ավելի լավ է զգում», - ասել է թատրոնի ներկայացուցիչը:
Նոյեմբերի վերջին հայտնի դարձավ, որ 82-ամյա Տաբակովը հոսպիտալացվել է: Առաջին քաղաքային հիվանդանոցի տեղեկատվական կենտրոնից հայտնել էին, որ դերասանը գտնվում է ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունքում: Ավելի ուշ Օլեգ Տաբակովը մոսկովյան թատրոնի մամուլի ծառայությունը հայտնել էր, որ արվեստագետի առողջական վիճակը «առանց փոփոխությունների կայուն» է:

В театре рассказали о самочувствии Олега Табакова
Художественный руководитель МХТ им. Чехова Народный артист СССР Олег Табаков пока остается в больнице и продолжает лечение, его самочувствие улучшилось, сообщили РИА Новости  в театре.
«Олег Павлович продолжает лечение в больнице, но чувствует себя уже лучше», — сказал представитель театра.
В конце ноября стало известно о госпитализации 82-летнего Табакова. В справочной службе Первой градской больницы сообщили, что актер был госпитализирован в отделение реанимации. Позднее в пресс-службе Московского театра Олега Табакова заявили, что состояние здоровья артиста «стабильное без изменений».