Թուրքիայում ինքնաթիռն օդանավակայանի հարևանությամբ կախվել է ժայռից (Տեսանյութ)
Ինքնաթիռը, որում գտնվել է 160 մարդ, շեղվել է թուրքական Տրապիզոնի քաղաքային օդանավակայանի թռիչքուղուց և կախվել է  ժայռից, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Anadolu գործակալությանը:
ԶԼՄ-ում հրապարակված լուսանկարներում երևում է, որ ինքնաթիռը կանգ է առել Սև ծովում տեղակայված լանջի մեջտեղում։
Միջադեպը տեղի է ունեցել Boeing 737-800 ավիաընկերությանը պատկանող  Pegasus ինքնաթիռի վայրէջքի ժամանակ: Ինքնաթիռում գտնվող բոլոր 162 անձինք տարհանվել են: Զոհեր չկան:
Փրկարարական ծառայությունները քայլեր են ձեռնարկել հավանական հրդեհի օջախները մարելու համար: Պարզաբանվում  են արտակարգ իրադրության պատճառները:

В Турции самолет скатился с обрыва возле аэропорта (Видео)
Самолет, на борту которого находились более 160 человек, выехал со взлетно-посадочной полосы аэропорта турецкого города Трабзон и скатился с обрыва минувшей ночью, воздушная гавань уже возобновила работу, сообщает РИА Новости со ссылкой на агентство Anadolu.
На опубликованных в СМИ фотографиях видно, что самолет остановился на середине склона, зависнув над Черным морем.
Инцидент произошел во время посадки самолета Boeing 737-800 авиакомпании Pegasus. Все 162 человека, находившиеся на борту самолета, были эвакуированы. Пострадавших нет.