Նասրիին սպառնում է 4 տարվա որակազրկում՝ արյան փոխներարկման համար. դա դոպինգ է
«Անթալյասփորի» կիսապաշտպան Սամիր Նասրին կարող է հեռացվել ֆուտբոլից հակադոպինգային օրենսդրության խախտման պատճառով, հայտնում է Sports.ru-ն:
30-ամյա խաղացողին, ով 2016/17 մրցաշրջանում հանդես է եկել «Սևիլիայի» կազմում, արյան փոխներարկում են կատարել, ինչը հակադոպինգային կանոնների համաձայն արգելված է: Իսպանիայի հակադոպինգային լաբորատորիան ՈւԵՖԱ-ին խորհուրդ է տվել ֆրանսիացուն 4 տարի ժամկետով հեռացնել ֆուտբոլից:
Հաղորդվում է, որ Նասրին բողոքարկում է ներկայացրել ՈւԵՖԱ-ին, սակայն նրան հրաժարվել են թերապևտիկ բացառություն տալ, որը վերջինիս թույլ կտար խուսափել պատժից:

Насри будет дисквалифицирован на 4 года за переливание крови. Это допинг
Полузащитник «Антальяспора» Самир Насри может быть отстранен от футбола за нарушение антидопингового законодательства,  передает Sports.ru.
30-летнему французу, в сезоне-2016/17 выступавшему за «Севилью», делали переливание крови, что запрещено антидопинговыми правилами. Испанская антидопинговая лаборатория рекомендовала УЕФА отстранить Насри от футбола на 4 года.
Сообщается, что Насри подавал апелляцию в УЕФА, но ему было отказано в выдаче терапевтического исключения, которое бы позволило французу избежать наказания.