Գագիկ Ծառուկյան. Պատգամավորների 90 տոկոսը գալիս է, վազելով ներկա ստանում, մի ժամ հետո խորհրդարանը դատարկ է, իսկ Ծառուկյանը գործով է զբաղվում
16/01/2018 11:34
Պատգամավորների 90 տոկոսը գալիս է, վազելով ներկա ստանում, մի ժամ հետո խորհրդարանը դատարկ է, իսկ Ծառուկյանը գործով է զբաղվում, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Ծառուկյան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով իր բացակայություններին։
«Ծառուկյանը միայն գործով է զբաղվում։ Ծառուկյանի միայն մեկ ամիս առաջ կատարած գործը, որ Եվրախորհրդարնից բերեց 70 պատգամավոր, 20-ին տարավ Ղարաբաղ, ոչ մի պատգամավոր այդպես արդյունավետ աշխատանք չի կատարել իր ամբողջ կյանքի ընթացքում: Մարդը պետք է արդյունավետ լինի, ոչ թե գա ներկա գրանցվի, գնա։ Հիմա որ եկա, ներկա ստացա, գնում եմ, դա արդյունավե՞տ է», - նշեց նա։
Հիշեցնենք, որ Գագիկ Ծառուկյանն ունի 157 բացակայություն, որից 121-ը ԱԺ աշխատակազմը հարգելի է համարել, հարցին, թե ի՞նչ տեղեկանքներ է ներկայացրել, Ծառուկյանն ասաց.
«Համապատասխան, դիմեք, ձեզ կներկայացնեն», - ասաց նա, ապա խորհուրդ տվեց նայել իր արած գործերին, այլ ոչ թե բացակայություններին։
«Պետք չէ դեմագոգիայով զբաղվել։ Մարդուն սիրես, թե չսիրես, նայելով իր բռնած գործը՝ դու պիտի հասկանաս՝ դրակա՞ն ես համարում, թե՞ բացասական, - հավելեց Ծառուկյանը։

Гагик Царукян: 90% депутатов приходят в парламент, чтобы отметиться, а Царукян занимается делом
Девяносто процентов депутатов приходят в Национальное Собрание, отмечаются, а через час парламент уже пустой, заявил сегодня руководитель фракции «Блок Царукян» Гагик Царукян журналистам в парламенте Армении, касаясь своих отсутствий.
«Царукян занимается только делом. Назову только одно дело: месяц назад 70 депутатов Европарламента приехали в Армению, 20 посетили Карабах, никто из депутатов не выполнял такой эффективной работы за всю свою жизнь. Человек должен быть эффективным, а не приходить, отмечаться и уходить. Сейчас, когда я пришел, отметился и ухожу, разве это эффективно?» - сказал он.
Напомним, Гагик Царукян имеет 157 отсутствий на заседаниях парламента, из них 121 Аппарат Национального Собрания посчитал уважительными.
На вопрос, какие справки были представлены, Гагик Царукян заявил: «Соответствующие, обратитесь, и вам представят».
«Не нужно заниматься демагогией. Независимо от того, любишь человека или нет, судить о человеке нужно по его делам», - отметил Царукян.