ԱՄՆ-ում ծնողները փակի տակ են պահել իրենց 13 երեխաներին
ԱՄՆ-ում ոստիկանները ձերբակալել են ամուսինների, ովքեր փակի տակ են պահել 2-ից 29 տարեկան իրենց 13 երեխաներին,  փոխանցում է «Известия»-ն:
Միջադեպը տեղի է ունեցել Փերիս քաղաքում: Օրինապահ մարմինները դեպքի վայր են ժամանել երեխաներից մեկի զանգից հետո, ում հաջողվել էր փախնել և հաղորդել մեկուսացման մասին:
Տանը ոստիկանները ևս 12 հոգու են հայտնաբերել, որոնցից  6-ը անչափահաս է եղել: Նրանց բոլորին պահել հակահիգիենիկ պայմաններում, ոմանք շղթայված են եղել:
Հարցաքննության ժամանակ 57-ամյա Դեվիդ Ալեն Թերպինը և 49-ամյա Լուիզա Աննա Թերպինը այդպես էլ չեն կարողացել բացատրել իրենց արարքի իմաստը:

В США родители удерживали в заточении 13 детей. Фото
В США полицейские арестовали супругов, которые удерживали в заточении 13 своих детей в возрасте от 2 до 29 лет, передает «Известия».
Инцидент произошел в городе Перрис. Правоохранители выехали на место после звонка одной из дочерей, которой удалось сбежать и сообщить о заточении.
В доме полиция обнаружила еще 12 человек, шестеро из которых несовершеннолетние. Всех их содержали в антисанитарных условиях, некоторые были закованы в цепи.
На допросе 57-летний Дэвид Аллен Терпин и 49-летняя Луиза Анна Терпин так и не смогли объяснить своего поступка.