Յունկերը կցանկանար, որ Մեծ Բրիտանիան լինի Եվրամիության անդամ
Եվրահանձնաժողովի ղեկավար Ժան Կլոդ Յունկերը կցանկանար, որ Մեծ Բրիտանիան լինի Եվրամիության անդամ: Այս մասին նա ասել է Ստրասբուրգում՝ Եվրախորհրդարանում ունեցած ելույթի ժամանակ, որը հեռարձակվում էր Եվրահանձնաժողովի ծառայությունների կողմից, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Իմ մեջ մնում Է այն զգացողությունը, որ Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալը աղետ է: Մենք կցանկանայինք, որ նրանք մնային: Եվ եթե նրանք դա ցանկանան, նրանց պետք է տրվի այդ հնարավորությունը: Նույնիսկ եթե նրանք դուրս գան ըստ 50-րդ հոդվածի, 94-րդ հոդվածը նրանց հնարավորություն կտա կրկին մտնել Եվրամիություն», - ասել է Յունկերը:

Юнкер хочет сохранения Великобритании в составе Евросоюза
Глава Еврокомиссии Жан-Клод Юнкер хотел бы, чтобы Великобритания была членом Евросоюза. Об этом он сказал в ходе выступления в Европарламенте в Страсбурге, которое транслировалось службами Еврокомиссии, сообщает РИА Новости.
«Я продолжаю чувствовать, что выход Великобритании – это катастрофа. Мы хотели бы, чтобы они остались. И если они этого захотят, им должна быть дана такая возможность. Даже если они выйдут по статье 50, статья 94 даст им возможность вновь войти (в ЕС – ред.)», — сказал Юнкер.