Մեծ Բրիտանիայում պատգամավորը քնել է Brexit-ի շուրջ քննարկումների ժամանակ
Պահպանողական կուսակցությունից պատգամավոր Դեսմոնդ Սվեյնը քնել է ուղիղ եթերով հեռարձակվող քննարկումների ժամանակ: Միջադեպի տեսանյութը հրապարակել է Sky News հեռուստաալիքը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Տեսանյութի կադրերում երևում է, թե ինչպես է Սվեյնը ննջում խորհրդարանի անդամ Քեն Քլարքի միալար խոսքի ներքո, որը ներկայացնում էր Brexit-ի վերաբերյալ զեկույցը: Այն պահին, երբ գործընկերը հերթական անգամ բարձրացրել է ձայնը, պահպանողականն արթնացել է և տեսք է ընդունել, թե ելույթն ուշադիր լսում է:
Ցանցի օգտատերերն իրենց մեկնաբանություններում նշել են, որ պատահածի մեջ զարմանալի ոչինչ չկա, քանի որ խորհրդարանում հնչող ճառերը բոլորին էլ կարող են հոգնեցնել: Ոմանք, այնուամենայնիվ, Սվեյնին քննադատել են և ընդգծել, որ պատգամավորը չափազանց շատ փող է ստանում, որպեսզի իրեն թույլ տա քնել աշխատավայրում:

В Британии депутат заснул во время дебатов по Brexit
Депутат от Консервативной партии Десмонд Свэйн заснул во время дебатов, транслировавшийся в прямом эфире. Видео инцидента опубликовал телеканал Sky News,  передает РИА Новости.
На кадрах видно, как Свэйн дремлет под монотонную речь члена парламента Кена Кларка, представлявшего доклад по Brexit. В тот момент, когда коллега в очередной раз повысил голос, консерватор проснулся и сделал вид, что внимательно слушает выступление.
В комментариях пользователи сети отметили, что в случившемся нет ничего удивительного, поскольку речи в парламенте могут утомить любого. Некоторые, тем не менее, раскритиковали Свэйна и подчеркнули, что депутат получает слишком много денег, чтобы позволить себе спать на работе.